Ta letošní bude v pořadí již 215. A pořadatelé opět nenechávají nic náhodě. Po celý víkend od pátku 18. května je naplánován bohatý kulturní program.

PÁTEK VE ZNAMENÍ KŘTU

Právě program naplánovaný na 18. května bude drobnou předzvěstí hlavního bodu oslav, ke kterému dojde o den později. Rozhodně se ale nebude jednat o pouhou vycpávku. V pátek totiž dojde na křest knihy jasně spojené s lázeňským městečkem. Jedná se o dílo Oldřicha Dudka nazvané Konstantinky a lázeňští šviháci. Před samotným křtem vystoupí v 18 hodin kapela Hlasoplet. Ke křtu samotnému dojde během páteční sedmé hodiny večerní.

HLAVNÍ PROGRAM ZAČNE ŽEHNÁNÍM

Hlavní program letošního zahájení turistické a lázeňské sezóny na Konstantinolázeňsku připadne stejně jako v minulých letech na sobotu. Tu otevře v 10:30 žehnání pramenům nacházejícím se v Konstantinových Lázních. O hudební doprovod se postará Vox Imperfecta. V 11:15 je na programu slavnostní odhalení informační tabule u památného dubu v Růžové ulici.
Od 13 hodin se hlavní program opět přesune do prostor amfiteátru, kde svůj první blok odehraje Kapela pětatřicátého plzeňského pěšího pluku Foligno. Po jejím první vystoupení, přesně ve 13:30 dojde na oficiální zahájení letošní turistické a lázeňské sezóny. Po tomto slavnostním aktu se mohou návštěvníci těšit na další porci muziky v podání kapely pěšího pluku. V 15 hodin vystřídá muzikanty kapela Yellow Sisters. Sobotní den uzavře večerní koncert Petra Spáleného a Milušky Voborníkové, který se uskuteční od 20 hodin taktéž v prostorách amfiteátru.

ZAHÁJENÍ UZAVŘE BAVORSKÝ VEČER

I v neděli 20. května bude o zábavu postaráno. Od desíti hodin ráno začne tradiční Švihákův kolečkový závod, který je připraven pro tři věkové kategorie závodníků na kolech, koloběžkách a kolečkových bruslích. Konstantinolázeňský amfiteátr od 14 hodin opět rozezní hudba, tentokrát v podání dechového orchestru mladých Juventka.

Víkend nabitý nejrůznější kulturními zážitky bude zakončen v klidném duchu v kavárně Srdíčko v prostorách hotelu Prusík. Zde se od 19 hodin uskuteční Bavorský večer.