Nejprve přijede historický vlak z Plzně do Konstantinových Lázní. Poté se účastníci přesunou k Prusíkovu prameni. „V deset hodin mu požehná Monsignore František Radkovský, biskup Plzeňský,“ řekla Jana Tomanová ze společnosti Léčebné lázně. V programu vystoupí také dětský akordeonový soubor z Plzně.

Pro milovníky aktivního pohybu jsou připraveny cyklovýlet po okolí města a procházka lázeňským parkem společně s průvodcem. „Návštěvníci pak budou mít odpoledne možnost sledovat soutěže družstev jednotlivých obcí ve sportovních soutěžích. Konat se bude také řemeslný jarmark, který je sestaven především z místních výrobců. Návštěvníci budou mít možnost si na hrnčířském kruhu vyrobit například hrneček. Chybět nebude ani stánek s občerstvením. Pro milovníky koní je připravena možnost povozit se samostatně v sedle,“ pokračovala Tomanová.

Kulturní program se odehraje také v přírodním amfiteátru, kde od 14 hodin vystoupí Harmonikové duo manželů Homolkových a od 15.30 zahraje country skupina M.H.S. z Plzně.

Atrakcí bude historický vlak, který vyjede v 7.50 hodin z Plzně do Bezdružic, kam přijede 9.21. Vlak pojede přes zastávky Pňovany, Trpísty, Cebiv a Konstantinovy Lázně. Do Konstantinových Lázní dorazí vlak v 9.15 hodin. Zpět do Plzně pak vyjede v 16. 58 z Bezdružic. V 17.10 odjede vlak z Konstantinových Lázní zpět. Na plzeňské Hlavní nádraží dorazí historický vlak v 18.28 hodin.

Kvůli omezené kapacitě soupravy žádají organizátoři jízdy tohoto vlaku cestující, aby si jízdenky předem rezervovali. Rezervaci je možno provést na telefonním čísle 604 827 735, nebo na emailové adrese info@plzenskadraha. cz.