Ti byli rozděleni do šesti kategorií. „Třiačtyřicet soutěžících bylo rozděleno podle věku a pohlaví do šesti skupin. Bylo výborné počasí, takže sportovci byli dobře naladěni. Trať nabízela mnohá úskalí a technické pasáže, ale trénovaní závodníci to dobře zvládli,“ uvedla Eva Strohschneiderová.

Jeden pád však pro účastníka byl nešťastným. „Karel Gebert spadl, ale chtěl i nadále pokračovat v jízdě. Bohužel zdravotní stav mu to neumožnil, v nemocnici zjistili, že si zlomil klíční kost. Tento závodník byl přesto oceněn za statečnost,“ dodala Strohschneiderová.

Další pády už byly minimální a újmy byly už jen v podobě proražených gum. Jeden závodník však dojel do cíle i s prázdným kolem.

Nejstarším účastníkem byl pětašedesátiletý Alois Řezníček a nejmladšími byli dvouletí Jan Heřman a Anežka Vacková, kteří jeli trať tři sta metrů za vydatného běhu a podpory rodičů.

Organizátor a ředitel závodu Pavel Dub byl s účastí spokojen. „Měl jsem strach, že přijde méně závodníků, protože ve vedlejší obci byla také akce. Ale dopadlo to dobře,“ řekl Dub. „Tento závod je určen pro sousední obce Lhotu, Sytno, Vranov, Sulislav a Svinnou. Bereme to jako setkání přespolních, abychom utužili naše dobré sousedské vztahy,“ vysvětlil Dub.

Třicet závodníků dojelo do cíle, třináct jich mělo buď defekt či jen neměli sílu dojet. Jeden byl s úrazem odvezen do nemocnice.

V šesti kategoriích byli nejlepší Sulislaváci, a to Tomáš Křten, Miroslav Gebert, Edita Löblová, Marie Gebertová, Žaneta Krištofovičová a Jan Krištofovi.