„Chtěli jsme přiblížit lidem trochu jiný druh kultury, umělce, kteří nejsou příliš vidět," okomentoval organizátor akce. „Je to o divadle, zpěvu, příjemné zábavě," dodal.
Nápad uspořádat takovou akci, dostal Štokinger na Moravě. „Když jsme byli minulý rok na Moravě, tam jsem si uvědomil, že se tam lidi baví každý víkend. Což tady není, nemáme tolik akcí," uvedl s tím, že hned prvotní myšlenkou bylo uspořádat hlavně divadelní představení, pak přišla myšlenka spojit divadlo s hudbou.
„Především jsem chtěl uspořádat několik venkovních divadelních představení za sezonu, ale nakonec to vyústilo v tento malý festival. Jednotlivá divadelní představení ale nabídnout chceme," uvedl organizátor.


Kosovský dvorek se konal na soukromých pozemcích, které bylo třeba upravit. Vytvořit plochu pro pódium a hlediště a zázemí pro účinkující i návštěvníky.
Mezi účinkujícími byl například známý písničkář a herec Václav Koubek, zahrála mimo jiné kapela Ocho Ríos, mezi několika divadelními vystoupeními zaujalo osobité podání pohádky Kocour v botách.
Nechyběl stánkový prodej rukodělných výrobků a občerstvení, kde se podával například i kančí guláš.