Návštěvníci této výstavy si zde mohli prohlédnout expozici minerálů a Suitseki. „Název Suitseki pochází z japonštiny. Znamená to něco jako přírodní kámen. Suitseki jsou vlastně kameny nalezené v přírodě, které jsou zajímavé svým tvarem i barvou,“ řekl vystavovatel Karel Moulis starší. „Tyto kameny se ale nesmí jakkoli upravovat. Pouze jejich spodní strana, aby se daly položit na podložku,“ doplnil Moulis.

Návštěvníci plánské výstavy si tak mohou až do pondělního poledne prohlédnout téměř dvě stovky exponátů. „Můj syn zde vystavuje různé minerály. Ty se pak rozříznou napůl a vyleští. Mají původ z různých koutů světa,“ pokračoval Moulis.

Nejobsáhlejší část výstavy tvoří Suitseki. „Této zálibě se věnuji zhruba šest let. Sbíráme je doslova všude. Dají se nalézt v korytech řek nebo potoků, v opuštěných dolech i štolách nebo na haldách. Doslova kdekoli. Některé kameny se dají také sehnat na burze. Naposledy jsem si jich několik přivezl ze Švýcarska,“ uvedl sběratel Moulis. Návštěvníci, kteří se rozhodnou zhlédnout tuto výstavu, mají čas do dnešního poledne, kdy se její brány uzavřou.