"Výstava se koná vždy po dvou letech a příprava betlémů je zdlouhavá, ale bez práce nejsou koláče. Jsou to krásné betlémy z různých koutů světa, jsem rád, že se lidé chodí podívat," uvedl Hájek. Sama Michaela Wolfinger přiznává, že jde o unikátní výstavu. "U nás ve Vohenstraussu nic takového nemáme, nějaké betlémy jsou k vidění spíše až v Ambergu," dodala doplnění.

Na výstavu se přišla podívat Kamila Korousová ze Stříbra. "Chodím vždy, když se výstava koná. Letos jsem si všimla i nových hracích strojků s betlémy. Pan Hájek s tím musí mít velkou práci a trpělivost, ale je vidět, že to dělá rád," řekla návštěvnice, která do kostela přišla s příbuznými.

Betlémy obdivovaly i děti. "Líbí se mi, jsou krásné. Vánoce byly fajn, a jsem rád, že máme prázdniny. Mohly by být i delší," usmíval se sedmiletý Dominik Petřina.

Z Německa přijela na výstavu i Miluše Hadasz. "Jsem v Německu vdaná, ale ráda sem na svátky jezdím. Chtěla jsem dětem ukázat tuto výstavu a všem se to tu líbí," řekla německá návštěvnice.

Martina Sihelská