Jedenáct zástupců obcí Kostelec se sjelo do hostitelské obce na Tachovsku na Setkání Kostelců.

„Chtěli jsme i menším obcím ukázat, že lze připravit akci takového rozměru. Do našeho Kostelce se setkání vrátilo po deseti letech. Naposledy jsme se zde sešli v roce 2017,“ řekl Tachovskému deníku starosta obce Kostelec František Trhlík.
Setkání Kostelců ale nebylo jedinou akcí, kterou v obci o tomto víkendu slavili. Oslavy se týkaly i 665. výročí první zmínky o obci Kostelec u Stříbra a 125. výročí založení spolku dobrovolných hasičů. V rámci projektu Česko-německé setkání v Kostelci se setkání zúčastnili také zástupci partnerského města Eslarn.

Pěkné počasí a bohatý program přilákalo množství návštěvníků. Jednou z nich byla i Ivana Kuncová z Plzně. „Chtěla bych pořadatele moc pochválit, akce se jim povedla, počasí jako na objednávku. každý z naší party si tu vybral, co se mu líbí,“ usmála se.

Starosta obce Kostelec František Trhlík závěrem sobotního odpoledne předal putovní štafetu pro příští setkání v obci Kostelec nad Černými lesy a rozloučil se slovy. „Myslel jsem že víkend bude dlouhá doba. Uteklo to ale strašně rychle. Jsem moc rád za společné setkání i za předání zkušeností, a budu moc rád, když se v Kostelci opět sejdeme.“