Uskuteční se od soboty 30. června do neděle 1. července a hostitelem této v pořadí už šestnácté akce bude tentokrát Kostelec z našeho regionu. Vše zahájí páteční slavnostní večer, kde si všichni obyvatelé Kostelce a jeho spádových obcí připomenou první zmínku o obci, od které už uplynulo 655 let. „Oslavíme i 115. výročí založení našeho sboru dobrovolných hasičů,“ připomněl starosta František Trhlík.

Po slavnostní večeři bude bodem pátečního programu setkání hostů s režisérem Zdeňkem Troškou, následovat bude country večer, který završí ohňostroj. V sobotu ráno proběhne přijetí starostů a delegací jednotlivých Kostelců a pak už se naplno rozproudí zábava, jejíž součástí bude i křest knihy vydané u příležitosti setkání a založení obce. Chybět nebudou dětská vystoupení, Švejkiáda, řada divadelních představení a rytířských soubojů.

Představí se řada kapel i imitátor Václav Faltus. V neděli se uskuteční fotbalový turnaj žáků a přátelské utkání seniorů. Konat se bude i mše svatá. „Vše doprovodí lunapark, kde je pro naše nejmenší připravena řada atrakcí,“ dodal kostelecký starosta.