„Akce se pořadatelům povedla. Odjíždíme domů s hezkými zážitky a pocity,“ shodli se manželé Karel a Františka Rákosovi, kteří do Kostelce dorazili z Plzně. „Využila jsem příležitosti, kdy jsem se mohla oprostit od běžných starostí. A troufám si říct, že se mi to podařilo. Na letošní setkání jen tak nezapomenu,“ smála se Františka Vejvodová z Kostelce u Jihlavy.

Také populární bavič a imitátor Václav Faltus pořadatele pochválil. „Líbí se mi, že je tady soustředěno prakticky všechno do jednoho bodu. Lidé se nemusejí za zábavou rozcházet do širokého okolí,“ uvedl. Faltus zalitoval, že předchozí ročníky zameškal. „Kolik že se jich už konalo před tím? Patnáct? Tak to jsem o hodně přišel. Uspořádali jste to parádně,“ řekl starostovi Kostelce Františku Trhlíkovi.

Víkendové oslavy potěšily i drobotinu. „Mně se nejvíc líbilo, že jsem se mohl povozit na poníkovi,“ svěřil se nám osmiletý Jakub Sládek ze Stříbra. Jeho rodiče byli nadšeni z ukázky zásahu plzeňské minijednotky Soptíci. „Nikdy bych nevěřil, že o činnost u hasičů jeví zájem už tak malí caparti. Ale to je dobře, v Plzni nemusejí mít o svoji budoucnost hasiči strach,“ usmíval se Radek Sládek.

Vedle hudebních skupin a tanečníků se poklony z řad návštěvníků dostalo i uměleckým řemeslníkům. „Mně zaujali hlavně kováři. Tím byl už můj děda. Moc si na něj ale nepamatuji. Až tady jsem na vlastní oči viděl, co kovářské povolání muselo být za lopotu,“ žasl nad výkonem řemeslníků Pavel Nohejl z Tachova. „Pokud budu mít možnost a čas, i na další setkání se zajedu rád podívat,“ dodal Tachovan. To se uskuteční příští rok v Kostelci nad Orlicí.

 

Více zde