Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kostelec je vesnicí roku 2014

Kostelec – Obec Kostelec získala ocenění a byla titulována na Vesnici roku pro rok 2014 v Plzeňském kraji. Zlatou stuhu a příspěvek od Plzeňského kraje ve výši šedesát tisíc korun předal vítězné obci hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

3.8.2014
SDÍLEJ:

STAROSTA František Trhlík je na práci kterou odvedli obyvatelé a obec patřičně pyšný.Foto: Foto: Deník/Gabriela Jägerová

Cílem soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova je každoročně vyhlašována již od roku 1995. Do soutěže se letos přihlásilo 16 obcí Plzeňského kraje, ze kterých hodnotitelská komise v čele s předsedou komise Josefem Rouskem vybírala letošní vítěze.

„Soutěže se mohly zúčastnit všechny obce, města a městyse vesnického charakteru do 7 500 obyvatel, které mají zpracovaný vlastní plán obnovy vesnice. Hodnotitelská komise pak na přelomu května a června všechny přihlášené obce navštívila a zástupci obcí měli možnost prezentovat činnost obce," popisuje pravidla soutěže Josef Rousek, předseda komise a také starosta obce Strážov, která zvítězila v krajském kole v roce 2012.

„Český venkov nemá jednoduchou situaci. Společenský život se změnil, venkov se vylidňuje. Je potřeba, aby oficiální orgány podporovaly rozvoj venkova, aby investice nešly jen do velkých měst – aby byl život na venkově plnohodnotný. Pokud pomineme Prahu, tak Plzeňský kraj je hodnocen jako kraj s nejnižší nezaměstnaností – je to také jediný nezadlužený kraj. Jsem rád, že se obci Kostelec daří – daří se jí proto, že je obec plná aktivních občanů a především, že má obec kvalitního starostu. Jménem vedení kraje bych mu chtěl poděkovat a popřát občanům Kostelce, ať se jim daří, mají na čem stavět, hodně úspěchů a radosti ze života," popřál vítězné obci hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

Starosta obce František Trhlík je na ocenění patřičně pyšný: „Soutěžíme deset let. Je to výročí a zároveň dlouhá doba. Za deset let jsme toho udělali opravdu hodně. Následně nás však čeká také spoustu práce. Tento maraton nikdy nekončí. Podmínky pro život v Kostelci jsme rozhodně pozvedli v kvalitní kultuře, sportu a společenském žití. Za deset let jsme vytvořili prostory pro výstavbu rodinných domků, které vzrostly o osmačtyřicet. Což je opravdu vysoké číslo, když si vezmeme, že stávající počet byl čtyřiaosmdesát. Dali jsme lidem práci – mám na mysli vybudování průmyslových zón v Ostrově u Stříbra."

Starosta obce je vůči svým občanům velice lidský. Když se nabízí nově příchozí obyvatel, starosta je ten, kdo ho jde seznámit s jeho budoucím domovem. „Sám osobně vyjednávám s potencionálními kupci našich parcel. Udělal jsem si na ně čas kdykoliv a celý Kostelec jsem jim představil. To oni oceňovali nejvíc, protože věděli do čeho jdou," ukončil.

Autor: Gabriela Jägerová

3.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Společný snímek účastníků přeshraniční porady v Tachově.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Tachovsko - Úderem druhé hodiny odpolední začaly letošní volby do poslanecké sněmovny také v okresním městě.

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.

Při nehodě v Plané se zranili tři mladí lidé

Planá - Nehoda kamionu a osobního auta zkomplikovala v pátek odpoledne dopravu na průtahu Planou. 

FOTOGALERIE: Hasiči se museli potýkat se stísněným prostorem, ale i únikem plynu

Stříbro – O dnešním ránu v blízkosti Hornického skanzenu ve Stříbře se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Během ranních hodin se sem sjely hned tři jednotky hasičů, a to jak ze Stříbra, tak z Tachova. Jejich úkol byl jasný. Dostat tři zraněné osoby z Důlní štoly Prokop, která se v areálu skanzenu nachází.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení