Před vstupem do lesa děti vítaly dvě čarodějnice, které rozdávaly sušenky, účastnické listy a sádrová zvířátka k vymalování. "Malováním si děti zkracovaly čekání na vstup do lesa," informovala místostarostka Dagmar Smolíková.

Jak dále uvedla, na trase bylo dvanáct stanovišť s různými pohádkovými bytostmi, které ukládaly dětem různé úkoly. "A za splnění obdržely děti sladkosti. Například u vodníka musely přejít lávku přes rybník a poznávat různá zvířátka. U draka házely míčky do jeho otevřených tlam a asistovala jim zakletá princezna."

Další zastávka byla u známých kutilů Pata a Mata, kde si děti zkusily svoji zručnost zatloukáním hřebíků do připravených špalků. Další stanoviště bylo motivováno pohádkou Ledové království, následující životem pirátů na pirátské lodi, bylinky, stromy a květiny poznávaly děti u čarodějné zahrádky. "V lese ještě potkaly Sněhurku s princem a trpaslíky, indiánky a mnoho dalších pohádkových postav. Na konci pohádkového lesa prošly hradem, kde se s nimi rozloučila královna a král," doplnila místostarostka. Závěr patřil opékání buřtů na ohništi.