Mateřská škola v Kostelci se už brzy dočká rozšíření svých prostor. Na tento projekt bude obecní úřad žádat formou evropských dotací šest milionů korun.
„Předpokládáme, že do konce července letošního roku bude dohotovena projektová dokumentace, včetně stavebního povolení. Tento termín je daný i tím, že do jedenáctého srpna je uzávěrka žádostí o dotace,“ uvedl starosta Kostelce František Trhlík.

Projekt počítá vedle výstavby nástavbových prostor i s druhou třídou mateřinky. „Reagujeme tak na rozšíření naší bytové zóny a související příchod nových obyvatel. Dá se předpokládat, že nám tím vzroste i dětská populace,“ usmál se první muž kostelecké radnice.
V současné době eviduje mateřská škola čtyřiadvacet dětí. „Pro příští rok ale počítáme s osmadvaceti dětmi. Z toho důvodu jsme museli ministerstvo školství žádat o výjimku,“ uvedla ředitelka Hana Hermanová.

Kostelecké předškolní zařízení je na nápor nových malých klientů připraveno. „I kvůli tomu vznikne vlastně dvoutřídka,“ doplnila Hermanová s tím, že do každé ze tříd přijde pravděpodobně šestnáct dětí.

Hana Hermanová zastupitelstvu navrhla, že by jedna ze tříd mohla fungovat i jako družina. „Především pro kostelecké školáky, kteří se učí v Kladrubech a jezdí popoledním autobusem domů. Můžeme se tak postarat o vyplnění jejich volného času,“ nastínila ředitelka.
V členitém areálu mateřské školy bude využit i další objekt, ve kterém se nachází pošta a spořitelna.

„Nástavbová výstavba tak počítá i s přesunutím knihovny, internetu pro veřejnost a dalším využitím prostor. Například pro pohybové aktivity dětí,“ připomněl na závěr František Trhlík.