Prvňákům, druhákům a třeťákům totiž tamní pedagogický sbor z pátku 2. listopadu na sobotu umožnil ve škole přespat. „Prožili tak vlastně kouzelnou helloweenskou noc,“ řekla nám vychovatelka z družiny Jitka Sedláčková, duše akce. V jejím rámci si drobotina vyráběla masky z dýní, strašidýlka a helloweenské kostýmy a v pátečním večeru vyrazila na lampionový průvod.

„Nejprve jsme si mysleli, že mezi dětmi o to nebude velký zájem z důvodu, že tu vlastně budou bez maminek, ale opak byl pravdou,“ dodala družinářka. Také rodiče proti přespání svých ratolestí ve škole nic neměli. „Kvitovali to s povděkem. Konečně si prý trochu odpočinou,“ podotkla Jitka Sedláčková s úsměvem. Dětem se vše moc líbilo. „Strašně jsem se sem těšila.

Nadšená jsem byla z toho, že jsme si mohli vydlabat masky z dýní,“ svěřila se nám se svými pocity osmiletá Adélka Horejšová. „Mně se nejvíc líbil lamionový průvod. Ani se mi nebude chtít domů. Už se těším na další podobnou věc,“ přidal se Adélčin spolužák Šimon Medek. „Ráda bych touto cestou poděkovala ředitelce školy za to, že akci povolila a kolegyním učitelkám za spoluzorganizování. Rodičům pak za to, že nakoupili materiál potřebný na výrobu masek,“ vyjádřila své díky Jitka Sedláčková.