Ani chvílemi velmi nepříznivé počasí nezabránilo téměř dvěma tisícovkám návštěvníků, aby se zúčastnily sobotního Open air festivalu, který se uskutečnil v areálu přírodního koupaliště v Plané. „Je to první akce tohoto druhu v Plané. Svým významem daleko přesahuje hranice regionu. Vždyť se podívejte, odkud odevšud hosté přijeli,“ uvedl Jiří Fejt starší, hlavní pořadatel festivalu, který se uskutečnil ve spolupráci s městem Planá. „Šli jsme do toho tak trochu s rizikem. Skladba návštěvníků je z mnoha věkových kategorií a my jsme se museli trefit do vkusu všech. A jak vidíte, povedlo se nám to. Diváci koupaliště zaplnili,“ usmíval se Fejt. Na podiu se během dne vystřídala řada známých kapel.

Nechyběly Mňága a Žďorp, Hamleti, plánský Erion a obrovský úspěch sklidili i nestoři české muziky, kapela Turbo. Největší nadšení ale mezi návštěvníky zavládlo, když se na podiu objevila rodačka ze Svojšína a čtvrtá ze soutěže Česko hledá Super Star III, Bára Zemanová. Ta se svoji kapelou představila skladby z nového alba Rozjetej vlak. „Báru jsem si nechtěla nechat ujít. Vždyť jsem ji v soutěži tolik držela palce,“ svěřila se nám Kamila Doleželová ze Stříbra. A osmnáctiletá Barbora příznivce svým výkonem rozjásala. „Jako vždycky. Vydala ze sebe všechno,“ potěšilo Miroslava Nekudu z Plzně. „Senzační diváci. Je to jako moje rodina.

Ono se hned jinak zpívá, když mezi lidmi vidíte známé tváře. Vždy se sem budu ráda vracet,“ sdělila nám udýchaným hlasem Barbora. „Je dobře, že všechno klape. To nás utvrdilo v přesvědčení, že z Plánského koupáku uděláme tradici,“ řekl Fejt starší. Za to, že se festival setkal s takovou účastí, vděčí pořadatelé i dlouhodobé propagaci. „Ta největší ale vypukla tři týdny před akcí. Radio Egrensis každou hodinu chrlilo spoty, velké pozornosti se festivalu dostalo i ve vašem Deníku,“ uznal hlavní pořadatel. „Povedla se dobrá věc. Jen to počasí, kdyby bylo trochu lepší. Ale skvělý zážitek to všechno vymaže. Už se těším na příští ročník. Doufám, že organizátoři seženou další skvělé sestavy,“ podotkl Roman Kouba z Tachova.

Glosu autora naleznete zde