S obrovským úspěchem a zájmem se setkal první ročník Open air festivalu, který se v sobotu konal v areálu přírodního koupaliště v Plané. Jeho branami prošlo téměř dva tisíce lidí. Ty, jež toužili na vlastní oči spatřit Mňágu a Žďorp, Báru Zemanovou, Erion, Hamlety nebo Turbo, neodradilo ani vrtkavé počasí. „Na tuhle akci jsem se těšil už dlouho. Nějakej deštík mně nezastaví,“ řekl nám u vchodu do areálu Marek Vranovský, který na festival přijel z Plzně. „Kdo chce vidět hudební hvězdy, na počasí se neohlíží,“ uvedla Mariana Křikalová z Chebu ještě předtím, než si šla před začátkem vystoupení Báry Zemanové vydobýt místo těsně před pódiem.

A právě svojšínská rodačka Bára přilákala na koupaliště velký počet návštěvníků. „Přijel jsem se na ní podívat a poslechnout si její nové hity. Říká se o ní, že narozdíl od jiných zpěváků nemá hvězdné manýry. Jak jsem se mohl přesvědčit, je to pravda. Má úžasný vztah ke svým posluchačům a je s nimi v neustálem styku. Tak by mělo vystoupení vypadat,“ potěšilo Františka Černygu z Klatov. Ti, co se rozhodovali, zda mají do Plané jet, nebo dát přednost odpočinku doma, své volby ani na chvilku nezalitovali. „Mám spoustu práce na zahrádce. Zprvu jsem si myslela, že se budu věnovat kytičkám, ale pak mne známí přemluvili a jsem tady. A vůbec mne to nemrzí.

Vždycky jsem si přála vidět Turbo a teď se mi splní sen,“ těšila se Jana Karasová z Plzně. Vděčně přijalo publikum i rockovou kapelu pražských herců Hamleti. Pravidelně s nimi na perkuse a bicí hraje ředitel stříbrského muzea Pavel Plánka. „Bylo sice trochu vlhko, ale atmosféra byla výborná, myslím, že se festival povedl,“ řekl nám. Návštěvníci vyjádřili přání, aby podobných akcí, jaká se konala v sobotu, bylo v Plané podstatně více. „Tady se totiž podařila skloubit řada věcí dohromady. Nadšení pořadatelů, skvělé kapely a parádní prostředí,“ shodli se.

Komentář k akci naleznete zde