Napustit nádrž dřív nedovolila ve Studánce zima. „Letošní zima a velké mrazy nadzvedly panely a bylo nutné velkou část panelových ploch v nádrži opravit," vysvětlila Deníku starostka Studánky Irena Zapletalová. „Opravy jsou dokončené, teď se provádí terénní úpravy a ještě zbývá osadit opravená schodiště do nádrže novým zábradlím. Příští týden se nádrž bude napouštět," uvedla Zapletalová.

Bazén vodní nádrže v Halži se podle pracovníků obecního úřadu čistil na jaře. V době naší úterní návštěvy však na hladině plavalo několik plastových lahví a další smetí. „Vždycky to necháme vyčistit a pak tam někdo udělá takový nepořádek," posteskli si pracovníci úřadu. Okolí nádrže, kde cedule hlásí, že koupání je na vlastní nebezpečí, je posekáno a uklizeno.

Otevřeno už má od začátku června koupaliště v Plané. „Máme otevřeno denně a návštěvnost se odvíjí od počasí. Teď byly sice tři hezké dny, ale s návštěvností to bylo slabší," vyjádřil se Deníku provozovatel Jakub Sádlík. Areál nabízí nové dětské hřiště dotované Evropskou unií, nově upravenou restaurační terasu, půjčovnu nafukovacích atrakcí a úschovnu cenností. „Horší to je s množstvím vody. Abychom mohli spustit tobogán, potřebovali bychom hladinu o 30 centimetrů vyšší. Přítok je však slabý a s městem řešíme, jak situaci zlepšit," dodal Sádlík. Kvalita vody v plánském koupališti je dobrá, svědčí o tom potvrzení od hygieny při vstupu do areálu.

Druhý červencový den otevře nové venkovní koupaliště v Tachově. Areál za několik desítek milionů korun, které poskytly evropské dotace, nabízí několik vodních atrakcí. Otevřeno bude denně, vstupné je 80 korun pro dospělou osobu na den. Děti budou platit o padesát korun méně.

Koupaliště připravené na sezonu mají také v Konstantinových Lázních. „Pokud nepřijde žádná velká bouřka, nebo podobná nepřízeň počasí, budeme bazén otevírat tento týden v pátek," uvedl starosta lázeňské obce Karel Týzl. Otevřeno bude denně od 10 do 19 hodin, vstupné zůstává stejné jako loni – 40 korun pro dospělou osobu, 20 korun pro děti a seniory.

V tachovském okrese se ke koupání využívají další místa. Například na Hracholuské přehradě to jsou veřejné pláže v Butově a ve Vranově, další veřejná pláž je u rybníku v rekreační oblasti Sycherák. Ke koupání se také využívají bývalé lomy, například v Pavlovicích nebo na Hradišťském vrchu u Konstantinových Lázní, koupaliště je u Bezdružic i Černošína.

Čtěte také: Koupaliště Waidhaus za tři eura