Každoročně je sezóna zahájena v červnu. V letošním roce připadá 1. červen na pondělí, proto se provozovatelé rozhodli plavce uvítat už víkend předem. „Vše je připraveno, ale není ohřátá voda. Teď už je to na lidech, jestli budou chtít v patnáctistupňové vodě plavat nebo ne. Největším problémem je to, že jsou noční teploty poměrně nízké. A teplota, kterou vyhřeje sluníčko přes den, klesá v noci rychle dolů," popsal vedoucí letního koupaliště Kamil Báča.

Oproti minulým sezónám se na koupališti v Tachově nic nezměnilo. „Nenabízíme letos nic nového. Nic se také nezměnilo okolo cen a otevírací doby. V minulých letech jsme totiž hodně investovali do modernizace vnitřních prostor plaveckého bazénu, letos finance na úpravy koupaliště nebyly," poznamenal.

Podle provozovatele byla sezóna v minulém roce bídná. Přisuzují to špatnému počasí a nízkým teplotám, které návštěvníky k vodě nelákaly. Dva roky zpětně bylo návštěvníků hojně – až 20 000 lidí za sezonu. Nejvyšší počet návštěvníků za jediný den byl kolem šesti set lidí. I přes toto vysoké číslo měli dost prostoru jak pro koupání, tak pro slunění na lehátkách a dekách.

„Koupaliště je vždy pod dozorem profesionálního plavčíka nebo plavčíků. Jejich počet záleží na počtu návštěvníků. Když je sezóna v plném proudu, dozoruje zde až pět plavčíků," uvedl.

Provozovatelé upozorňují na to, že slunečníky zatím k dispozici nemají, ale pokud si návštěvník přinese svůj slunečník, může si půjčit držák.

Peníze na pořízení slunečníků zatím nejsou a na letošní sezonu nejsou v plánu. Do Tachova si lidé nosí často slunečníky své, které zapichují do trávníku. „Protože nechceme mít poničený trávník, zakoupili jsme několik podstavců, které lidem půjčíme a budou je mít k dispozici. Je jich zatím deset," uvedl Báča.

Vzhledem k tomu, že jsou všechny investiční projekty na letním sportovišti hotové, poprvé bude celou sezonu otevřena vnitřní i venkovní část návštěvníci mohou uplatnit kombinované vstupné, s nímž se budou moci pohybovat v celém areálu.

Na sezonu je také připraveno koupaliště v Plané, které návštěvníkům otevře v prvních červnových dnech. „Novinek příliš není, ale čeká nás na koupališti velká investice," řekla Deníku starostka města Martina Němečková.

„V areálu koupaliště se bude stavět nové víceúčelové sociální zařízení. Nechceme ale, aby byly návštěvníci rušeni v hlavní sezoně, proto začnou stavební práce až v září," doplnila.

Na koupališti s hektarovou vodní plochou bude v provozu i 88 metrů dlouhý tobogan. Po problémech s přítokem a zdrojem vody v minulých letech se pro letošní sezonu podařilo vodní nádrž napustit tak, aby byl vody dostatek.

Letní bazén v Konstantinových Lázních by mohl otevírat v polovině příštího týdne. Podle starosty Karla Týzla je areál připraven. „Po neděli zprovozníme také částečně modernizovanou filtrační technologii. Koupaliště máme napuštěno a v půlce příštího týdne jsme připraveni ho otevřít," uvedl Týzl.
V současné době jediné, co provozovatele koupališť trápí, je počasí. Všichni doufají, že letošní sezona, i když je zatím chladno a voda v nádržích je studená, bude lepší, než ta předchozí.