To se letos zřejmě stane minulostí. Na doposud bezplatném koupališti ve Waidhausu se začalo vybírat vstupné, které je srovnatelné s uvažovanou cenou vstupenky na koupaliště v Tachově (to se otevře v červenci).

Celodenní vstupné pro dospělou osobu stojí tři eura, děti od 6 do 18 let platí dvě eura. „Jestli vybírat v Areálu pro volný čas Bäckeröd vstupné, o tom se diskutovalo v minulých letech nesčetněkrát. Rozhodlo se o tom až od této sezony. Hlavním důvodem byla letošní rozsáhlá investice do nových technologií," řekl Deníku vedoucí areálu Albrecht Müller.

Obec Waidhaus investovala letos do technologií na čištění vody půl milionu euro. „Podle německých předpisů bylo třeba technologii modernizovat," vysvětlil vedoucí.

Areál, ve kterém jsou kromě koupaliště různá hřiště a další zařízení pro využití volného času, fungoval několik let jako bezplatně přístupný. Údajně kvůli tomu, že byl dotován Evropskou unií a nemohl tudíž být komerční. „Nějaké dotace byly při budování využity, ale na celý areál, nikoliv na koupaliště," vyjádřil se Müller.

Z odlivu návštěvníků z Tachova a okolí správa waidhausského areálu strach nemá. „V posledních letech bývalo koupaliště za pěkného počasí až přeplněné. Zavedení vstupného a otevření koupaliště v Tachově možná sníží návštěvnost ve Waidhausu, ale lidé zase budou mít větší komfort při koupání, když jich tu nebude tolik," míní Müller.

Přeplněnosti se naopak mohou obávat v Tachově. „Jsem přesvědčen, že zavedení vstupného ve Waidhausu nám návštěvníky přinese," řekl Deníku vedoucí Plaveckého bazénu v Tachově Kamil Báča s tím, že vstupné ve Waidhausu může mít také vliv na zaplněnost a využití kapacity tachovského koupaliště.

Zatímco v minulých letech se do rodinných rozpočtů při návštěvě koupaliště ve Waidhausu (nebo v nedalekém Pleusteinu) započítaly pouze náklady na dopravu, letos tedy přibude i cena vstupného.

Celý článek najdete v úterním tištěném vydání Tachovského deníku.