Prvního závodu Tachovské ligy mladých hasičů v požárním útoku se v sobotu 4. května ve Stráži zúčastnilo 24 družstev mladých hasičů. Pořadatelé SDH Stráž nazvali závod pořádaný na domácí půdě v parku u Drůbežáku Koupel v kádi. Vzhledem k náročnosti disciplíny to byl název zcela příznačný, neboť ponořit savce do kádě při deštivém počasí, které ráno v sobotu panovalo, nebylo pro nikoho nic příjemného.

Hasiči v průběhu soutěže vzpomněli na zesnulého kolegu Josefa Simáka ze Starého Sedla, který byl dlouholetým starostou SDH Staré Sedlo a k uctění jeho památky drželi minutu ticha.

V odpoledních hodinách počasí soutěžícím ukázalo přívětivější tvář a sluníčko při druhém soutěžním pokusu prokřehlé hasiče začalo postupně ohřívat. „V rámci soutěže se vyhodnocovali nejen vítězové okresní ligy, ale zvlášť pak ještě družstva z mikroregionu Borsko,“ uvedl starosta SDH Stráž Ota Martinec. Ten vyjádřil poděkování SDH Kladruby a Stříbro, které zapůjčili pořadatelům soutěžní terče, kádě a dřevěnou základnu. A především neskrýval nadšení z úspěchu nejmenších strážských hasičů. „Máme radost, že se našim mladším hasičům dařilo, je znát práce vedoucí Natálie Kurfiřtové, která se jim skutečně velmi věnuje. Tahle parta je naše velká naděje do budoucna,“ je hrdý na práci malých hasičů starosta hasičů Ota Martinec. Ten dále uvedl, že velkým křtem prošli také noví rozhodčí Jan Pikart, Zuzana Záveská a Ivča Koktová.

Díky štědrosti sponzorů si všichni vítězové domů odnesli hodnotné ceny, vítězové mikroregionu navíc obdrželi ještě sošku sv. Floriána. „Jsme vděčni za sponzory, kteří dokáží ocenit práci hasičů a i výcvik omladiny, patří jim náš dík,“ řekl

Celkové pořadí Tachovské ligy MH

starší : 1. Brod nad Tichou, 2. Nové Sedliště, 3. Stříbro

mladší: 1. Damnov, 2. Staré Sedliště, 3. Stříbro

Mikroregion Borsko – starší 1. Nové Sedliště, 2. Damnov, 3. Stráž

mladší 1. Damnov, 2. Staré Sedliště, 3. Stráž