A právě intenzivní průtrž byla důvodem zkrácení původní trati. „Za deště jsme stavěli stany, bufet, časomíru a další. Původní okruh měřil třicet jedna kilometrů a ten jsme tedy zkrátili na dvacet šest kilometrů. Pro některé závodníky a hlavně ´turisty´ by trať byla příliš těžká," sdělil Deníku za organizátory Slavomír Štrobl.

Cyklistický závod horských kol se totiž musel přesunout. Deset ročníků startovalo z Tachova, letošní jedenáctý získal zázemí až v Ostrůvku, osadě za Lesnou. Důvodem byla novela zákona a vlastně zákaz pořádání podobných závodů na neuzavřených tratích.

Králem Českého lesa se pro letošek stal Petr Šindelář (vyhrál také Krále Šumavy). „Jako jediný dokázal trať zajet pod dvě hodiny. Jel svůj vlastní závod a závodníci na druhém a dalším místě na něj ztratili téměř deset minut," uvedl organizátor.

Závod se stává tradicí a navštěvují ho stálí jezdci. Přijeli z Chebu, Mariánských Lázních, Sokolova, Karlových Varů, Plzně, Domažlic, Plas, Nýřan, ale i německého Weidenu.

I přesto že z Tachovska dorazilo méně závodníků než loni, celkově jich bylo více. Konkrétně: na start hlavního závodu se postavilo 105 závodníků, dětí a příchozích turistů bylo 40 a vloženého závodu koloběžek se jich účastnilo zhruba třicet.

Součástí byla také kategorie dětí do patnácti let. Tu vyhrála Adéla Holubová, druhý skončil Adam Matulka a na třetím místě se umístil Michal Varga. „Adam Matulka po projetí cílem pokračoval dál a zajel ještě druhý okruh. Celkem tedy ujel padesát dva kilometrů s ostatními závodníky dospělé kategorie. Spoustu dospělých ještě stačil předjet."

Král Českého lesa se obešel bez vážnějších zranění, jen bylo pár odřených kolen a loktů. „Poděkování patří všem, kdo se podíleli na tvorbě závodu, že i v těžkých podmínkách závod dopadl na výtečnou. Všichni účastníci bez výjimky chválili jak trať, tak prostředí a zázemí. Obzvlášť pak díky panu Morgensteinovi za výborný guláš a panu Pszolkovi za poskytnuté zázemí," vzkazuje Slavomír Štrobl.

Výsledky:

Cyklistický podnik Bikeseriál Českého lesa pokračoval druhým závodem, jedenáctým ročníkem O krále a královnu Českého lesa. Na start se postavilo 105 cyklistů.

Veteráni nad 50 let: 1. Jiří Mandaus 2:04:21; 2. Pavel Beber 2:23:05; 3. Bohumil Poslední 2:24:21.

Ženy do 40 let: 1. Hedvika Candrová 2:33:24; 2. Michaela Křenová 2:54:58; 3. Lucie Brožová 3:06:04.

Ženy 40–50 let: 1. Eva Vidová 2:42:45.

Muži 40–50 let: 1. Petr Kubíček 2:00:58; 2. Petr Dráždík 2:07:13; 3. Kamil Kaprnický 2:08:29.

Muži do 40 let: 1. Petr Šindelář 1:48:26; 2. Ladislav Pkandl 2:00:30; 3. Lukáš Pitel 2:00:49.