Jak nápad vznikl a více o natáčení nám řekl Libor Marek.

„Nápad na natočení dokumentu o Krasíkově vznikl zhruba před rokem. Během středověkého večera, který se konal 19. července, jsme na stejném místě oslovili návštěvníky akce, jak by se jim zamlouvalo, že bychom natočili příběh hradu Švamberka. Reakce lidí byla úžasná, spontánní, takže jsem sedl k počítači a během tří dnů vznikl scénář. Náš realizační tým se tentokráte rozšířil o dalšího člena, a to Martina Horejše z Tachova. Jeho kamera nás technicky posunula o kousek dál, ale hlavní slovo z pozice kameramana a stříhače bude mít opět ověřený Antonín Hříbal, který již natáčel náš druhý film Hrad Přimda," uvedl Marek a přidal i další, neméně zajímavé informace.

„Náš první film Hrad Roupov byl doménou Pavla Kalisty, jehož diváci mohou znát díky nedělnímu pořadu Toulavá kamera. Scénář, režii a moderování jsem si vzal na vlastní bedra já a mým parťákem je Josef Babka z Roupova. Dále nesmím zapomenout na Andreu Huclovou, která pro naše dokumenty kreslí předpokládané podoby hradu a také se bude snažit zhotovit věrohodný model hradu Švamberk z období kolem roku 1600," doplnil Marek.

Antonín Hříbal je shodou okolností zároveň členem redakce Tachovského deníku, natáčení bere jako hobby. „Dělám tu děvče pro všechno, jak se říká. Musím pomoci se zvukem, dolaďujeme scény, pak to budu řadu hodin stříhat a stříhat. Je to časově dost náročné, ale sám se vždycky na výsledek těším," usmíval se Hříbal.

Nedělní den si na Krasíkově užily i děti z Plzně Malvína a Radomír Kolářovi. „Byla to zábava pozorovat filmaře u natáčení. A byli hodní, na chvíli jsme jim nosili mikrofon, sluchátka a scénáře, dokonce jsme i napovídali. Rozhodně lepší den než u počítače," shodli se sourozenci Kolářovi, kteří na hrad přijeli na pozvání kamaráda Petra.

Film se postupně rýsuje, ale na konečný výsledek si budou zájemci muset ještě počkat. „Zatím jsme kousek za polovinou natáčení, ale dnešní krásné počasí nám vlilo energii do žil. Za týden chceme dodělat poslední záběry a během zimy film sestříhat, aby divák měl možnost vidět to nejlepší. Předpokládám, že premiéra by mohla být na hradě, kde jsme točili. To znamená na Krasíkově, zhruba tak v polovině července příštího roku," dodal závěrem Marek.

Martina Sihelská