„Občanské sdružení jsme založili, aby se zvelebila a zkrášlila celá vesnice. Z výsledků máme radost. Před pěti lety se nám podařilo dokončit dětské hřiště a každý rok se ho snažíme doplnit o nové herní prvky. Nyní také realizujeme posezení pro místní obyvatele u bývalé hasičské zbrojnice. Stavíme kvalitní dřevěnou chatu, kde se místní mohou potkávat," řekl Deníku Václav Myška.

„Letos jsme za přispění peněz z rozpočtu města Černošín postavili pískoviště, dvě spojené kreslící tabule a pingpongový stůl. Věříme, že jsou děti spokojené. Máme jich tady osm trvale žijících ve vesnici, další přijíždí s chataři na víkendy a naučili se k nám jezdit už i rodiče s dětmi z Černošína," dodal Myška a doplnil, že na úklidu a údržbě parku se podílí členové spolku, který má nyní 21 členů. Ti se starají o sekání trávy, kontrolují herní prvky a uklízí případný nepořádek.

To, že je dětské hřiště oblíbené a nejen místní si sem rádi najdou cestu, potvrdila i jedna z maminek, která park navštěvuje se svojí dcerkou. „Jsme tady moc spokojené, dcera si tady vyhraje, má tu kamarádky. I na malých obcích je fajn mít kam s dětmi zajít a nemuset za každou zábavou jezdit do města," řekla Tachovskému deníku Lenka Kodimová z Krásného Údolí.

„Rádi podpoříme lidi, kteří něco dělají a dokážou to dotáhnout do konce. Za členy spolku je vidět práce. Mám radost, že to jsou lidi, kteří nečekají až jim zábavu naservírujeme, ale dokáží se na ní také aktivně podílet a tvořit ji. Město Černošín vždycky rádo takové aktivity našich občanů podpoří," uvedl starosta Černošína Miroslav Plincelner.

Jaroslava Hohlová