Diváci byli zvědaví na populárního moderátora, baviče a herce Jana Krause, který v Tachově vystoupil spolu se svým manažerem Václavem Kosíkem a zpěvákem a hercem Matějem Ruppertem. „Původně se mělo hrát jen večerní představení od půl osmé, ale protože se rychle vyprodalo, domluvili jsme se i na představení od pěti hodin,“ sdělila nám ředitelka MKS Tachov Božena Vaňková.

Jan Kraus nepředstoupil před tachovské publikum poprvé, úspěšně se v okresním městě představil už před několika měsíci. Premiéru si však v Tachově odbyl zpěvák kapely Monkey Business a držitel ocenění Zlatý anděl Matěj Ruppert. „V Tachově jsem úplně poprvé, ani s kapelou jsme tady nikdy nevystupovali, alespoň si na to nevzpomínám, že bychom tu někdy hráli,“ řekl námpřed představením.

Na setkání s Tachovany se Ruppert těšil. „Trému mám pokaždé, i když teď dneska je trochu menší, protože hlavním protagonistou pořadu je Jan Kraus.“ Matěj Ruppert se kromě partnera do diskuse představil ve své hlavní profesi, a to jako zpěvák. Dvě svoje písničky zazpíval u piana a přidal ještě několik písniček a capella, tedy bez hudebního podbarvení.