Jak Deníku sdělilo vedení školy, bylo třeba ze dne na den přestavět systém výuky tak, aby nadále efektivně fungoval. Jak zástupci školy uvedli, díky pokročilým informačním technologiím a zavedenému systému výuky se to podařilo.

„Jsme s našimi žáky ve stálém spojení. Výuka nové látky a zadávání, kontrola a oprava úkolů a domácích prací probíhá velmi dobře na standardní úrovni a v žádném ohledu nezaostává za běžnou denní výukou," uvedla zástupkyně ředitele Dana Buchartová a dodala, že ve stálém spojení je i učitelský sbor mezi sebou.

Senior. Ilustrační foto
Jubilanti balíček dostanou, musí se ale přihlásit

"V mnoha případech můžeme říci, že vzájemný vztah učitelů a žáků získal nový rozměr, mnohem osobnější, kdy si žáci a učitelé přejí mnoho zdraví a dbají na vzájemné rady ohledně zdravotní bezpečnosti," dodala. Úkoly i novou látku předávají kantoři formou elektronické komunikace. "I počáteční potíže s nedostatečným vybavením některých rodin počítači jsme překonali, existuje mnoho způsobů, jak dnes komunikovat,“ sdělila dále Buchartová.

Škola ale jako veřejný činitel zastává i jiné úkoly. "Vedení školy, učitelé a mistři odborné výchovy šijí například ve svých prostorách roušky a ty rozdávají potřebným do mnoha dalších organizací," doplnil za SŠŽ Vladimír Kasík s tím, že roušky v počtu 1300 kusů k 27. dubnu dostal k dalšímu využití Krajský úřad Plzeňského kraje. Dalším školám, jako je SŠ Bor, SPŠ Tachov, GOAS Stříbro, Gymnázium Tachov, SOŠ Stříbro, ZUŠ Tachov a Planá a ZŠ Planá předala živnostenská škola celkem 1400 dalších roušek. "V současné době je to jistě velkorysý dar a gesto, které poukazuje na význam škol v době pandemie a podporuje soudržnost společnosti," okomentovalo vedení plánské školy.