Sulislavský rodák, knihovník a kronikář Rudolf Hruška oslavil devadesáté narozeniny. Mezi gratulanty se zařadili přátelé z obce i sám starosta Milan Strohschneider. „Náš pan Hruška, to je čipera,“ shoduje se Jan Michalec s ostatními. „Pořád tu někde chodí, jezdí s kamarádem na výlety, i do Německa, do toho vede kroniku, knihovnu, na každé akci se ukáže, i na fotbal si rád zajde,“ obdivuje oslavence Jan Michalec.

Rudolf Hruška se narodil 28. května 1919 v č.p. 11, kde byla donedávna místní pošta. Během let kolikrát přemítal, že by odešel někam jinam, nejlépe do města, ale nakonec zůstal Sulislavi věrný. „Učil jsem se na Obchodní škole v Plzni, a pak skončil v oceláři, a to na celý život,“ vzpomíná kronikář obce. Nikdy jsem ničemu neholdoval, jsem nekuřák, alkoholu se napiju málokdy. Ani v jídle si nevybírám, sním vše,“ říká oslavenec, který celý život jedl v závodní jídelně, a teď mu vozí obědy pečovatelská služba. Rudolf Hruška se nikdy neoženil, ani děti nemá.

Celý svůj život zasvětil hlavně práci a od roku 1984 také sulislavské kronice. „Kroniku jsem převzal po panu Finovi. Všechno píšu na klasickém psacím stroji. Umím i německy a švabach,“ říká skromně Hruška. Starosta obce si jej nemůže vynachválit. „Je to tak obětavý, hodný člověk, pro naši obec dělá, co může. Je prostě jedinečný a já moc za vše děkuji,“ je na svého sulislavského občana hrdý Milan Strohschneider. Jediné, co oslavence mrzí je malý rozvoj obce. „Je to škoda, mladí lidé odtud odcházejí, nic je tu nezdrží. I když tradice jako masopust či vítání jara se pořád udržují, tak to není už takové, jako dříve,“ myslí si Rudolf Hruška.