Přesto byl klub srdeční záležitostí jeho provozovatelů. „Je to pro nás velká srdcovka, ale těch peněz to stojí hrozně moc a my je po kapsách nemáme," vysvětlil Deníku Matouš Horáček.

Kromě finanční stránky stojí za chystaným uzavřením nedostatek času, protože provozovatelé mají svá občanská zaměstnání a další aktivity, ale také svoje rodiny, na které by měli rádi více času.

Historie Garáže Trojky se datuje od podzimu roku 2012, kdy byl klub poprvé otevřen. Od té doby do dnešních dnů se zde uskutečnily desítky koncertů různých žánrů. Na pódiu se objevily nejen místní kapely, ale také hudební formace z různých koutů republiky,včetně zahraničí. Například zde koncertovala skupina z Německa, nebo ze Spojených států amerických.

Ovšem v klubu neprobíhaly pouze hudební akce. Pravidelně se zde uskutečňovala také filmová projekce, většinou artových či klubových filmů. Garáž Trojka se rovněž stala jednou ze zastávek putovní soutěže v poezii Slam poetry .

Mezi pravidelné návštěvníky Garáže patřil Jan Mucha, shodou okolností člen tachovské hudební skupiny Something Like, která rovněž v klubu několikrát koncertovala. „Garáž mám a měl jsem opravdu rád. Vždycky, když tam přijdu, dýchne na mě duch tvořivosti. Všechny kapely, kterým jsme v garáži dělali koncert, byly nadšený a chtěly se tam vracet, nebo se tam rády vracely," uvedl muzikant.

„Další věc, pro mě zásadní, je to, že se v Garáži nekouří a lidi to rádi respektovali. Já jsem tam chodil rád na koncerty a dobře se mi tam také hrálo," dodal.

Příznivci Garáže Trojky se mohou se svým oblíbeným klubem rozloučit 26. září, na tento den je plánována poslední akce. Při Dopitné si můžete zavzpomínat na předchozí vydařené večery. Během večera zahrají k poslechu tachovští rodáci The New Morning.

Den před zmiňovanou rozlučkou v Garáži proběhne ještě jeden koncert, který potěší především příznivce tvrdé muziky. Představí se zde dvojice kapel z Prahy a jedno uskupení z Plzně.

Autor: Jindřich Sýkora