Stalo se tak u příležitosti pondělního Dne otevřených dveří, které pořádalo tamní kulturní středisko. „Přišla jsem se sem podívat, protože si pamatuji, jak to tady vypadalo dříve. Dnes je to zde prostornější a světlejší,“ komentovala vnitřní stavební úpravy jedna z návštěvnic Marta Žižková.

Nové sídlo Městského kulturního střediska Planá sídlí na náměstí, naproti budově městského úřadu. „V přízemí je oddělení pro dospělé městské knihovny, čítárna a také informační pult. Zde budeme poskytovat turistické informace, lidé si zde mohou zakoupit pohlednice i publikace týkající se regionu,“ uvedla Deníku ředitelka Milena Kráčmarová. V patře je umístěna knihovna pro děti a v podkroví společenský sálek, zhruba pro padesát lidí,“ pokračovala ředitelka.

Budova má za sebou i první křest, v pátek se zde konala beseda s Richardem Švandrlíkem, autorem knihy Staré pověsti z Plánska a Tachovska. „Další akcí, kterou zde budeme pořádat, bude cyklus přednášek s Markétou Novotnou z tachovského okresního archivu. Ty se budou týkat plánské historie.

Budova, ve které dříve sídlila osvětová beseda, i dům dětí, prošla dlouholetou rekonstrukcí. „Ta trvala více než deset let a náklady na ní dosáhly přibližně daceti milionů korun,“ dodala Kráčmarová.