Kulturisté je užívají nepřetržitě od začátku 90. let jako svou základnu, nainvestovali do jejich úprav, rozšíření a vybavení 2,5 milionu korun. „Od začátku prázdnin nemáme na prostory nájemní smlouvu, ta je uzavřená s TJ Baníkem, pod který jsme dříve patřili,“ vysvětlil kulturista Václav Šafařík.

Kulturisté se od Baníku v létě odtrhli a nechali se na ministerstvu vnitra zaregistrovat jako samostatně působící občanské sdružení. S funkcionáři Baníku jsou od té doby ve sporu o to, kdo bude prostory ve škole užívat. „Báli jsme se, že budeme muset ze školy odejít, prakticky by to znamenalo likvidaci sportovní organizace, která sdružuje 150 členů,“ zmínil další člen oddílu Josef Duštíra. Radnice se staví na stranu kulturistů, nepřímo slíbila, že s převodem nájemní smlouvy nebude problém.

„Rada města se na svém příštím jednání rozhodne tak, aby to bylo ku prospěchu sportovců,“ přislíbil na čtvrtečním zasedání zastupitelstva starosta města Miroslav Nenutil. Rovněž místostarosta Pavel Tóth, člen TJ Baník, se postavil k problému s pochopením. „Myslím, že Baník nebude dělat problémy, že na něj kladně zapůsobí to množství lidí, kteří za vámi stojí,“ řekl. Kulturisté mají v osmitisícovém městě čtyřicetiletou tradici.

„Kulturistiku provozujeme na vrcholové úrovni. Základnu máme na takové úrovni, pokud jde o vybavení a dostupnost, jaká není v celém regionu,“ prohlásil Šafařík. Jeho kolega z oddílu, Rudolf Tarábek, navíc připomněl, že kulturisté zhodnotili městu majetek, když upravili na posilovnu sklepní prostory ZŠ Mánesova. „Není na 13. poledníku žádná organizace, která by investovala do městského majetku tolik, jako my,“ pronesl na čtvrtečním zasedání zastupitelstva. Podle lékaře Ivo Němce by byl velký hřích, kulturisty o zázemí připravit. „Tím, že je posilovna v podzemí, má výborné mikroklima, je tu stálá teplota, cvičí se tu skvěle. I díky tomu má náš oddíl dobré výsledky,“ řekl.