Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní dům stavět nebudeme

Zadní Chodov - Nováčkem mezi starosty na Tachovsku je Jiří Šmejkal. Ten do úřadu nastoupil teprve po podzimních komunálních volbách. Úřad vykonává jako neuvolněný, jeho hlavní pracovní činností je finanční poradenství.

9.3.2011 4
SDÍLEJ:

JIŘÍ ŠMEJKAL. Nový starosta obce Zadní Chodov je zároveň jedním z nejmladších starostů na Tachovsku. Foto: DENÍK/Václav Šimek

Funkci starosty děláte teprve několik měsíců. Jak se v ní cítíte?

Nyní už jsem na tom lépe, už jsem se rozkoukal. Už vím, jaký je běh úřadu. Když přijdu do kanceláře hned vím, čemu se mám věnovat.

Čemu se tedy věnujete nyní?

Právě v této době zde máme kontrolu z Nejvyššího kontrolního úřadu kvůli dotacím na demolici objektu bývalých kasáren. Kontrola zde probíhá už druhý měsíc. Začala počátkem února a bude trvat až do konce března.

Ve vaší obci chybí kulturní dům. Uvažujete o jeho vybudování?

Kulturní dům určitě stavět nebudeme. Ale máme v plánu zřídit přímo v budově obecního úřadu společenskou místnost. Máme tady několik žen, které se účastní rehabilitačního cvičení. Takže pak už budou mít vhodné prostory. Tato místnost bude také sloužit například pro dětské maškarní bály a různé společenské akce.

V minulosti jste také uvedl, že bude chtít získat do vlastnictví objekt bývalé pošty. Jak jste v tomto pokročili?

Samozřejmě, že záležitost řešíme. Nyní celou věc zkoumají právníci, zda má vůbec smysl pustit se do soudního sporu.

Jaké investice chystá obec v nejbližší době?

Určitě je to rekonstrukce domu, ve kterém jsou dva větší obecní byty. Chceme je rekonstruovat tak, aby z nich vznikly tři, případně čtyři byty. V této chvíli ještě promýšlíme variantu. Náklady odhadujeme předběžně na jeden a půl milionu korun. Další věcí kterou chceme uskutečnit, je získání zpět veřejného prostranství u obecního úřadu a kostela. Pozemek chceme využít jako zázemí pro pouť, kterou v létě každoročně pořádáme. Mohl by zde stát například stan, nebo pódium pro kapelu. Také tam vysadíme stromy, usadíme lavičky a terén celkově srovnáme.

Co vás naopak ve vaší obci trápí?

Určitě je to občasná velká voda. Ta zatím poslední nás postihla letos v lednu. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že přikročíme k určitým protipovodňovým opatřením. Jednou z variant je zvětšení průtoku zatrubněné strouhy vedoucí přes obec. Toto rozhodnutí ale ještě není definitivní.

Autor: Václav Šimek

9.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Výrovský potok a jeho okolí vypadá v dnešních dnech tak, jak by mělo.
4

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení