Oba důvody v jeden spojí ředitel Městského kulturního střediska ve Stříbře David Blažek. Ten si slavnostní zahájení projektu ujít nenechá.

„Chystám se do Plzně spíše soukromě, ale zároveň se chci nechat trochu inspirovat," potvrdil Deníku ředitel kulturního střediska.

„Jsem zvědavý na to pojetí, jak Plzeň zahájení projektu uchopí. Taková příležitost se jen tak nenaskytne, tak si to nechci nechat ujít," dodal s tím, že bude sledovat celý program i v průběhu roku, jak je celkově koncipován.

Ředitel stříbrského kulturního střediska chce v EHMK najít také trochu inspirace. „Letošní Městské slavnosti ve Stříbře budou mít podtitul Umění ulice. V Plzni mají s pouliční kulturou dlouhodobě nemalé zkušenosti a ty se určitě promítnou také v letošním programu EHMK. Nejen při zahájení. Jistě se tam najde také další inspirace pro nás," uvedl Blažek.

Zahájení EHMK si ale musejí nechat ujít pracovníci Městského kulturního střediska v Tachově. Pracovně je jich většina mimo okres. „Tento týden jsme v Brně na veletrhu cestovního ruchu Regiontour, kde prezentujeme Tachov a tachovský okres. Bohužel, zahájení plzeňského projektu vyšlo na stejný termín," vyjádřila se ředitelka MKS Tachov Božena Vaňková.