Právě podle sportovního areálu dostal také jméno Kurt.

Na první pohled tento starý pes doslova bojoval o život. "Je to určitě nejstarší pejsek, o kterého se staráme. A bez pochyby je v nejhorším stavu, co jsme za poslední dobu měli," uvedla provozovatelka útulku. V době nalezení vážil psík devět kilogramů, jeho srst byla v hrozném stavu, stejně tak zuby. "Je malátný, nemá moc síly, zadní nožičky ho moc neposlouchají, je s největší pravděpodobností hluchý," popsala dále Jägerová.

Den po nalezení už se ale vzpamatovával a z nejhoršího byl venku. "Přesto, jak se na něm péče bývalého majitele podepsala, tak má lidi kolem sebe rád. Když se nám podaří do něj něco dostat, aby nabral sílu, schoulí se na zemi a zvedne svoji kouzelnou hlavičku."

V pátek byl znám další pokrok, pes se dostal z nejhoršího a měl se čile k světu.

Nalezenec si užívá si pobyt v teple karanténního kotce. "Pětkrát denně má společnost, kvalitní jídlo a seznamujeme ho s měkoučkým pelíškem. Snad se pro něj najde dočasná péče v domácím prostředí. Ta by pro něj v tuto dobu byla nejvhodnější. Ve vnitřním výběhu moc dlouho zůstat nemůže," dodala provozovatelka útulku.

Ta zároveň děkuje všem, kteří si Kurta všimli a postarali se o něj.

Dohledat původního majitele bude pravděpodobně těžké, prakticky nemožné, pes není očipovaný, nemá ani psí známku.