Celkem 26 dětí i dospělých využívají netradičního prostředí nejen pro relax, ale také pro výtvarnou a kreativní činnost.

„Malujeme zdejší okolí, byli jsme například u majáku, kde jsme kreslili uhlem, dále jsme zkoušeli kreslení na hedvábí, stavěli z písku hrady i mořské tvory, chystáme se na savování triček a výrobu šperků. Zdá se, že jsou tu všichni spokojení, máme zde i české kuchařky," uvedla vedoucí kurzu Jana Minaříková.
Že jsou děti spokojené, to dokazují i jejich reakce. „Je to tu skvělé, dobře nám tu vaří, chodíme s e koupat k moři i do bazénu. Kreslili jsme maják, stavěli z písku, sledujeme také racky. A Italové mají velmi dobrou zmrzlinu," shodly se desetileté Karolína Pešulová ze Stříbra a Silvie Radová z Otročína.

Vody si nejvíce snad užívá sedmiletý Ondřej Löbl ze Stříbra. „Mně se nejvíce líbí v bazénu, u moře je moc písku. Nasbíral jsem domů nějaké mušle," uvedl chlapec.

I desetiletý Kryštof Kasl se bude zřejmě nerad vracet domů. „Kreslení u moře bylo super, kreslil jsem maják a z písku jsem s kamarády stavěl hrad s vodním příkopem. Nejraději jsem ve vodě. Připravuji si také šablonu, tu budu potřebovat na savování trička, to tričko pak přivezu domů," řekl Kryštof.

Martina Sihelská