Spolu se školou se na organizaci kurzu podílelo město a stříbrský výrobce topných těles, firma Kermi. Právě technici této společnosti trávili několik hodin týdně s žáky druhého stupně, aby je naučili technologickým postupům a základům drobné výroby především elektrotechnických přístrojů. „Byli jsme velmi příjemně překvapeni zručností a zájmem školáků. Ani jsme nečekali, že budou tak šikovní,“ shodli se s nadšením oba lektoři.

Ti připravili pro účastníky kurzu několik tzv. stavebnic, z nichž děti nejprve s pomocí lektorů a později samy vytvářely finální výrobky. „Stalo se nám, že než jsme stačili vysvětlit správný postup, měli někteří žáci výrobek skoro hotový,“ řekli dále s úsměvem lektoři.

V hodinách, které byly technickým dovednostem vyhrazeny, vyráběli školáci například blikací maják, svítilnu, či sirénu. To vše si mohli odnést domů. Používali sady nářadí, které ve škole zůstanou pro další podobné kurzy.

Cílem tohoto cyklu bylo především vzbudit zájem dětí o technické obory a vytvořit tak případný základ pro jejich profesní život. Firmy v regionu se totiž potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků právě na odborných technických postech. „Za město se určitě jednalo o úspěšný projekt. Jsme rádi, že se podařilo děti zapojit a naučit je něco o technice. Technické obory jsou momentálně velmi důležité a proto se je snažíme co nejvíce podpořit. A to i zájmem zatím malých dětí,“ řekl Starosta Stříbra Karel Lukeš.

Jak dále dodal, do budoucna by se mohly podobné kurzy znovu opakovat. „Pokud se seženou další lektoři, bylo by skvělé kurz zopakovat nejen na Základní škole Gagarinova, ale také na Základní škole Mánesova.“