Kvalita vody na Tachovsku je dobrá. Na pomyslném vysvědčení by v okrese dvojku dostalo plánské koupaliště. „Dvojku v tabulce jsme dostali kvůli průhlednosti vody. Lidé se teď nechodili dlouho koupat a kaly se usadily při dně, lidé to opět koupáním rozvíří a voda se pročistí přes filtr,“ řekl nám František Matoušek, provozovatel plánského koupaliště. „Drželi jsme doposud ale samé jedničky,“ dodal provozovatel.

Měření dopadla dobře. „Všechny testované vzorky vyhověly našim požadavkům. Výskyt sinic jsme zatím vkoupalištích nezaznamenali. Rybníky jsme nekontrolovali,“ uvedl Tomáš Fanta z Hygienické stanice v Tachově. „Sinice se ale v tomto počasí mohou objevit kdykoliv,“ upozornil hygienik. S vyznamenáním podle měření zatím prospívá tachovské koupaliště a venkovní bazén v Konstantinových Lázních. „Kvalitu vody si držíme po celou sezónu stejnou. Máme vlastní čističku s chemickou stanicí, která si sama vyhodnotí dávkování čistících prostředků,“ řekl nám recept na čistou vodu Karel Týzl, starosta Konstantinových Lázní.

V rekreačním středisku Sycherák, které se v pondělí 16. července v tabulkách hygieniků neobjevilo, je voda v pořádku. „Je to zatím paráda. Voda je čistá. Lidé jsou spokojení a odpoledne je rybník plný,“ informoval nás Oldřich Hloušek, správce střediska. „Návštěvníci se koupou v klasickém rybníku. Stává se, že bývají potom cítit rybinou. Pro jejich pohodlí jsme nechali nainstalovat několik sprch. Mohou se tak opláchnout studniční vodou,“ dodal.

Vysvědčení

koupaliště Tachov 1

koupaliště Planá 2

hráz Hracholusky- Radost na severním Plzeňsku 5

hráz Hracholusky – Hráz 4

Hnačov a Valcha na Klatovsku 4

Podhájí v Horšovském Týně 3

Bolevecký rybník Ostende v Plzni 4

Babylon na Domažlicku 1

Vysvědčení jsme sestavili podle hodnocení hygienické stanice.

 

Glosa k tomuto článku je zde

Diskutujte o kvalitě vody v koupalištích, vložte váš příspěvek. (Viz dole)