Také tentokrát se na startovních čarách sešlo téměř třicet natěšených borců, aby si navzájem zasoutěžili a strávili příjemný den před herními automaty.

Turnaji Královského pivovaru Krušovice, pod jehož hlavičkou se sportovci scházejí ke svému pravidelnému měření sil, opět nechybělo nic, co je při těchto akcích už zcela normální. Soutěživost, snaha blýsknout se se svým uměním před soupeři, ale hlavně užít si spoustu legrace a nevázané zábavy.

Po slavnostním zahájení, nezbytném rozlosování soutěžních skupin a připomínkou pravidel, začal lítý sportovní boj.
„Dnes bezpodmínečně potřebuji posbírat nějaké body, abych se udržel v první polovině soutěžících,“ říká se smíchem na tváři a svírá v pravé ruce tři soutěžní šipky, vrhač levou rukou, Miroslav Vanický. „Nějaké body z minula už mám, a vím přesně, kolik potřebuji dnes naházet. Snad to půjde a poskočím dopředu. Udělám pro to rozhodně všechno.“

V Útulku u Šmudliny bojují proti mrazivému počasí nejrůznějšími způsoby.
Proti mrazům bojují v útulku U Šmudliny zateplením kotců i psími oblečky

Lze potvrdit, že skutečně udělal. Ale nepovedlo se. A nebyl ostatně jediný, kdo měl ten den výkonnostní výkyvy. Zklamali i někteří z jeho „výše postavených“ soupeřů, zvláště ti, co si dělali ambice na krále soutěže. Ale tak už to ve sportu bývá a v ryzím amatérismu je to normální a hlavně, není to žádná ostuda. Navíc uvedený borec byl toho večera poražen i svým šéfem, Jaroslavem Novým, což sice nesl velice těžce, zato má ale jistotu, že bude moci u něj i dále pracovat. Všichni se tomu navzájem hlučně zasmáli a dobrá nálada nebrala konce. Soutěžilo se i o tradiční cenu, panáka medoviny, a neznámý sponzor dodal do soutěže i láhev rumu se speciálním určením pro pozdějšího držitele.

Veselí skutečně neznalo mezí. Ozdobou turnaje bylo opět značné množství žen, které ve společnosti svých mužských protějšků zkrášlily prostředí pivnice U Vodníka a co je hlavní, za svoje výkony se rozhodně nemusely stydět.
Palmu vítězství očesal tentokrát Martin Záveský, který suverénním výkonem, zavřením v pěti kolech ze hry a ziskem pětadvaceti bodů, nedal soupeřům sebemenší šanci na vítězství.

Z expozic muzea v Přimdě.
FOTO: Historická lyžařská vázání i vzácný meteorit z Kundratic uvidíte v Přimdě

Do konce soutěže zbývají dvě kola. Adeptů na post nejvyšší je hodně, rozhodně víc než těch, kteří se plazí v závěrečných příčkách startovních listin. Je ale otázkou, zda nakonec nezvítězí všichni. Čtyři bezvadné večery si soutěžící nemohou vynachválit. Užili spoustu legrace a předvedli kvalitní výkony. Kdo nakonec bude kralovat, je ještě předčasné hodnotit. Šanci má několik borců a rozhodně se o to nejlepší umístění, v tom dobrém slova smyslu, důstojně poperou.

Čtvrtý turnaj šipkařského poháru je historií. Jak řečeno, do závěrečného „hvizdu“ organizátorů zbývají dvě kola. Třetího března, a poslední sedmnáctého, se závěrečným vyhodnocením. Co přinesou, se uvidí. Všichni jste zváni, zaházet si, nebo jenom vychutnat příjemné chvíle mezi přáteli. Zábava je to totiž, vskutku náramná.

Oldřich Voráček

Pohled na Světce a Tachov z jedné možné hledané vyhlídky.
Pátrání po vyhlídkách přináší první ovoce