Kynologický klub s názvem Kynologický klub Stříbro II. U Střelnice zahájil svou činnost v loňském roce. „Kynologie je už řadu let mým koníčkem, proto bylo nasnadě, že založím vlastní klub, problém byl jen sehnat vhodný pozemek,i to se však právě povedlo,“ uvedl předseda klubu Petr Kasal.

Členové klupu se hned aktivně zapojili do budování zázemí. „V současné době přiravujeme kompletní rekonstrukci na novou klubovnu, dále se dodělávají nové kynologické překážky a připravujeme také pro zájemce překážky na Agility, zejména pro malá psí plemena, která jsou v dnešní době velmi zajímavým sportem,“ řekl Kasal.

Současný stav kynologické základny čítá dvě desítky. „Na začátek je nás dost, což je úžasné, máme hlavně mladý kolektiv, který je připraven učit se novému a už jsme dokonce vyrazili na první kynologické závody do Nýřan,“ dodal předseda klubu.

Do klubu se přihlásila i šestnáctiletá Karolína Šujanová ze Stříbra. „Chodila jsem kolem střelnice na procházku se psem. Všimla jsem si, že se tam něco děje a schází se tam pejskaři, kteří tam psy cvičili. To mě upoutalo, a tím jsem se do klubu dostala,“ popsala svůj vstup do klubu Šujanová. „Zatím se rozkoukávám, pomáhám tam uklízet sníh, teď se tam připravují dvě buňky, ze kterých vznikne klubovna,“ dodala chovatelka labradora.

Pejskaři už mají za sebou i jedny závody. „Bylo to koncem února při Memoriálu Josefa Nocara v Nýřanech, sice jsem se neumístila na prvních pozicích, ale každopádně to byla pro mě a mého psa Tarna velká zkušenost a ještě jsem dostala cenu za nejveselejšího pejska,“ dodala chovatelka Šujanová.