Má mezi dvaceti až třiceti členy, kteří jsou nejen z řad občanů, ale i chalupářů. „Snažili jsme se v Labuti pořádat různé společenské akce pro děti i dospělé. Vkládali jsme do nich čas, energii i peníze, a tak jsme se dohodli s obcí na založení spolku, abychom mohli žádat o příspěvky na tyto akce,“ sdělila okolnosti vzniku spolku jeho členka Hana Fukalová.

Labuťačky zavedly v Labuti obnovené oslavy Mezinárodního dne žen. Pravidelně v létě na závěr prázdnin pořádají akci pro děti, loni to bylo Putování za Lipovou vílou. „Vymysleli jsme také různé hry pro dospělé, třeba I my známe Česko, nebo obdobu známého televizního videostopu,“ popsala dále Fukalová.

Ilustrační snímek.
Žena zapomněla v obchodě tašku, někdo ji odnesl

V neposlední řadě se spolek Labuťačky sešel s dalšími spoluobčany při zpívání u vánočního stromu a u řady jiných akcí.

Ačkoliv název spolku je ženského rodu, členy spolku jsou i muži. A akce, které všichni společně pořádají, často i ve spolupráci s místním sborem dobrovolných hasičů, jsou určeny široké veřejnosti.

„V letošním roce zatím nevíme, jaké akce se povede uspořádat, situace kolem koronaviru to komplikuje. Ale určitě bychom za běžných okolností navázali na předchozí ročníky našich akcí a jistě bychom přišli s nějakou novinkou,“ uzavřela Hana Fukalová.