Jak Deník informoval labuťský kronikář Václav Hurych, do akce se zapojila převážná část obyvatel. „To už je v Labuti zvykem, že se zapojuje hodně lidí. A také se přidali někteří chalupáři,“ uvedl.

Vše se odehrálo před bývalou školou, kde je klubovna dobrovolných hasičů. „Od rána před bývalou školou i v samotné klubovně, připravovali aktéři pod vedením hlavního kuchaře Bartoloměje Koscelníka, tradiční zabíjačkové dobroty. Tedy ovar, zabíjačkovou polévku, jitrnice, jelita, tlačenky, sulc. Škvařilo se sádlo a připravoval se zabíjačkový guláš,“ vyjmenoval všechny připravované speciality labuťský kronikář.

Jak dále uvedl, všechny tyto dobroty pak bylo možné ochutnat na společném večerním posezení v klubovně. „Nechyběly ani sladké dobroty, které připravily členky spolku Labuťačky & spol. O zpestření se postarala hudební dvojice pánů Gracíka a Bartáka, která hrála jak k poslechu, tak i k tanci,“ popsal dění Hurych.

Podle jeho hodnocení celé akce se ukázalo to, co v poslední době při společných akcích velmi často – že kapacita klubovny je pro zájem lidí malá.