Ještě v červnu uspořádal svoji velkou retrospektivní výstavu v galerii v bývalé hasičárně na stříbrském náměstí. Návštěvníci zde mohli vidět desítky snímků ze společenského a kulturního života města, obrázky z významných událostí, prostě obrazovou kroniku.

Tu připomněl také starosta Stříbra Václav Votava. „Je to ztráta pro rodinu, ale také pro město, které v panu Jiránkovi ztrácí dlouholetého obětavého spolupracovníka. Vzpomínám na hovor, který jsme spolu vedli při jeho červnové výstavě. Velice jsem si ho vážil a jeho fotografie mi budou chybět,“ uvedl starosta.

Doyen mezi stříbrskými fotografy byl pro mnohé vzorem i učitelem. „Pomáhal mi v začátcích. A když se mi něco nepovedlo, dal mi ruku na rameno a řekl, jé, mně nevyšlo fotek, tisíce jsem jich zahodil. A usmál se tím svým sluníčkovským úsměvem. A tak jsem mu tajně říkala pan Sluníčko,“ vyslovila vzpomínku na fotografa Martina Sihelská.

Jiránek byl také pravidelným spolupracovníkem Tachovského deníku. Poslední rozloučení s Ladislavem Jiránkem se uskuteční v úzkém rodinném kruhu.