Las Vegas (LV) je největší město Nevady (NV), hlavní město je Carson City. LV je proslulé hlavně svými kasíny a nočním životem. V minulosti bylo také městem mafie, ale snad už je to opravdu jen minulost. Žádného mafiána jsem nepotkala, hehe. Říká se: „Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas.“ Tak se na to podíváme.

Výlet do města kasín

Moje cesta do Vegas začala jedno krásné lednové čtvrteční ráno. Autem mě vyzvedl kamarád Jean a vyrazili jsme na letiště. V kufru jsem měla samozřejmě přibalené šaty na noční život. Bez šatů se tam snad ani nesmí. Jelikož nejsem příliš velký fanoušek šatů, tak jsem si všechno půjčila. Vše proběhlo bez problémů a my se konečně ocitli na letišti v LV. Už na letišti jsme kolem sebe mohli vidět automaty na hraní. Las Vegas se jako město kasín opravdu nezapře. Do našeho hotelu New York New York jsme vyrazili taxikem. Stálo nás to kolem 15 dolarů i s dýškem. Ta dáváte v LV úplně všude. Pokoj byl pro nás připravený kolem 1 hodiny odpoledne, my jsme dorazili přibližně o 3 hodiny dřív. Nezbývalo nic jiného, než dát zavazadla do úschovny a vyrazit do centra dění.

Vše se zde odehrává na Las Vegas Boulevard, hlavně na části zvané The Strip. Ulice, na které najdete jedny z největších hotelů světa. Každý hotel v sobě skrývá kasína, restaurace, nákupní městečka, kluby, bary, zábavní atrakce a další. Odehrává se zde spousty vystoupení a je zde hromada dalších překvapení. Jen příklady některých hotelů: Venetian je ve stylu Benátek, o hotelu Wynn se říká, že je jezerem snů, Bellagio má nádhernou fontánu, před hotelem Paris stojí Eifellova věž, Planet Hollywood je jako v Hollywoodu, Excalibur vypadá jako z pohádky a další a další originální hotely. Ten náš New York New York je jak vystřižený z města New York.
Náš hotel byl na jižní části ulice, nezbývalo než se vydat na sever, jižne už toho moc nezbývalo. Hotel má své jméno oprávněne, je ve stylu mrakodrapů a stojí zde i Socha Svobody.

Šest kilometrů zábavy

Ulice The Strip je dlouhá kolem 6 km a ani nám to nepřišlo. Vše kolem nás bylo neuvěřitelné. Život v LV je jedna velká pohádka pro dospělé. Nic není skutečné, všechno je dokonale propracované a vyumělkované až se některým věcem nedá věřit. Hlavně nám vyšlo úžasné počasí a mohli jsme chodit v tričku, obrovská změna ze zasněženého Colorada. A to je jen dvě hodiny letu. S Jeanem jsme užasle fotili vše kolem sebe a nemohli jsme uvěřit, že před sebou máme celé 4 bláznivé dny v tomhle městě šílenství.

Po cestě jsme potkali pár promotérů z různých klubů v LV, kteří nám dali kartičky a vstupenky do klubu, samozřejmě za dýško. Dali jsme mu asi 10 dolarů. Jelikož je v LV legální prostituce, tak jsem snad na každém metru, někdy i méně, potkali někoho, kdo nám strkal kartičky s nahými holkami pod nos. Po několika hodinách už mě to štvalo, takže si dokážete představit, že poslední den už jsem na ně byla nepříjemná. Také je legální pít na ulici alkohol, takže všichni vesele popíjeli a užívali si, protože je to jediné místo v US, kde je to legální. Když jsme po pár hodinách přišli na hotel a ubytovali se, uvědomili jsme si, že nebyl příliš dobrý nápad projít celou ulici hned první den. Byli jsme celkem unavení, ale Vegas vás spát opravdu nenechá.

Šárka Spurná