„Stejně jako v dalších městech, tak i u nás se nikdo do prvního výběrového řízení nepřihlásil. Tudíž jsme novým rozpočtovým opatřením navýšili cenu, abychom se dostali alespoň na projekční ceny a vypsali jsme výběrové řízení podruhé. To bylo již úspěšné, i když se ozval pouze jeden zájemce,“ popsal nelehkou situaci starosta Stříbra Karel Lukeš. Podle jeho dalších slov se v dalších dnech rozjedou další administrativní záležitosti včetně dalších jednání s projektantkou. „Musí se zařídit staveniště a doprava materiálu. Stejně jako v případě opravy hradeb a dalších stavebních prací v parku je problém s přístupem techniky a podobnými záležitostmi. I z toho důvodu bylo výběrové řízení náročnější a možná proto se do něj firmy úplně nehrnuly,“ dále vysvětlil stříbrský starosta.

NOVÁ LÁVKA BUDE ZAČÁTKEM DALŠÍCH PRACÍ

Pokud vše půjde podle plánu, se stavbou by se mohlo začít již na konci tohoto měsíce. První chodci by se po novém díle, které podle předběžných plánu vyjde na částku přesahující osm milionů, mohli projít na konci letošního září. Ti, kteří by si chtěli místo projít ještě před vypuknutím stavebních prací, se musí vydat ze stříbrského náměstí směrem k městskému parku a stadionu. „Muselo se sejít do údolí, kde se nachází betonová lávka. Poté se musí znovu do kopce a již se objevíte u zimního stadionu, nebo u hřiště s umělou trávou. Nová lávka toto údolí překlene a stávající cestu zkrátí a cestu udělá bezpečnější například i pro důchodce,“ řekl stříbrský starosta s tím, že nová lávka bude teprve začátek dalšího projektu. „Až bude lávka hotová, tak bychom chtěli napojit hlavní trasy, které místem vedou právě na novou lávku. Dále by se dodalo i veřejné osvětlení a případně kamerový systém.“

HISTORIE SE OPAKUJE

Dá se říci, že nynější vedení Stříbra se se stavbou lávky přes údolíčko v městském parku inspirovalo od svých dřívějších kolegů. Pamětníci si totiž jistě vzpomenou, že podobná stavba ve stejných místech dříve existovala. „Jednalo se o dřevěnou lávku. Dle informací které mám jí stavěli ještě vojáci. Bohužel dřevo podlehlo zubu času a přibližně v sedmdesátých letech zcela dosloužila,“ na závěr k tomuto tématu řekl Karel Lukeš.