Hlavní událostí bylo už tradiční žehnání lázeňským pramenům, které bylo za účasti významných hostů, představitelů církve a dalších hostů připravené na sobotu u Prusíkova pramene. Požehnat pramenům přijel opat tepelského kláštera Filip Zdeněk Lobkowicz společně s místním farářem Benediktem Milanem Košlabem. „Bez vody není život, voda pomáhá, očišťuje i upevňuje zdraví, tak jako zde v Konstantinových Lázních. Minerální prameny pomáhají na různé choroby a lidé využívají těch darů, aby posílili své zdraví. Lidský život je hodný ochrany, nemocní mohou přijet sem a ozdravit se na těle i na duši. Proto jsme tady dnes, abychom tomuto místu popřáli sílu pro tyto prameny,“ řekl tepelský opat a za přihlížení desítek návštěvníků požehnal lázeňským pramenům, jehož ozdravnou vodu po obřadu spolu s dalšími návštěvníky ochutnal.

Po skončení malé slavnosti u Prusíkova pramene se hosté i návštěvníci přesunuli do Růžové ulice. Zde již téměř dvě stě let stojí nejstarší němý pamětník Konstantinových Lázní – dub letní. „Pamětní strom získal pěkné šesté místo v anketě Strom roku 2017 a za finanční podporu, kterou v anketě získal, jsme nechali vyrobit a instalovat informační tabuli, kterou dnes odhalujeme,“ řekl Deníku starosta Karel Týzl a doplnil, že se dub v Růžové ulici stal jedním z turistických cílů mnoha návštěvníků a pod jeho košatou korunou si zde lidé mohou odpočinout na lavičce. U starého dubu si návštěvníci mohli prohlídnout také kresby dětí z místní základní školy, na kterých ztvárnily strom svýma očima.

Poté už se odpolední program přesunul do amfiteátru, kde si na 215. lázeňskou a turistickou sezónu si v Konstantinových Lázních připilo publikum spolu se zástupci obce, i Plzeňského kraje. Vlastnímu slavnostnímu zahájení předcházela první polovina koncertu Kapely pětatřicátého pěšího pluku. Poté došlo na lázeňsky stylový přípitek vodou z místního Prusíkova pramene. Jedním z hostů byl náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner. „Procestoval jsem za posledních deset let celkem pět set jedna obcí kraje, takto rozkvetlé městečko jsem ale neviděl,“ řekl.

Večer patřil písničkám Petra Spáleného a Milušky Voborníkové. Sobotní program uzavřela ohňová show.