Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lázně mají cenu Vesnice roku doma

Konstantinovy Lázně – Zlatou stuhu a ocenění Vesnice roku Plzeňského kraje v sobotu odpoledne oficiálně převzala obec Konstantinovy Lázně.

31.7.2016
SDÍLEJ:

Zlatou stuhu a ocenění Vesnice roku Plzeňského kraje v sobotu odpoledne oficiálně převzala obec Konstantinovy Lázně.Foto: DENÍK/Jaroslava Hohlová

Slavnostní vyhlášení se konalo na zelené louce za kulturním domem a počasí všem účastníkům přálo. Ocenění a Zlatou stuhou slavnostně převzal starosta obce Karel Týzl od hejtmana Václava Šlajse. Ten zároveň předal obci i šek v hodnotě sto tisíc korun. Předání mnoha dalších cen se zúčastnili i další členové Rady Plzeňského kraje, zástupci z ministerstev a též poslanec Václav Votava a senátor Miroslav Nenutil. „Jsem šťastný a dojatý a děkuji všem za to, co jsme v Konstantinových Lázních dokázali," poděkoval rozechvělým hlasem z pódia všem obyvatelům obce starosta Karel Týzl. Chválou nešetřili ani ostatní z oceněných, kteří měli možnost na slavnostně vyzdobeném pódiu promluvit. Všichni se shodli, že výhru Konstantinovým Lázním přejí, že si ji obec zaslouží a popřáli obci hodně úspěchů v celorepublikovém kole. Mezi pozvanými byli přítomni také starostové obcí, kteří už dříve Zlatou stuhu získali.

Obec Kostelec získala ocenění před dvěma lety, starosta František Trhlík tak letos předsedal hodnotitelské komisi. Zástupce Černošína, starosta Miroslav Plincelner k přání dodal, že sobotní slavnostní vyhlášení je už pěkným a milým vyvrcholením celého snažení, ale i on sám dobře ví, kolik práce se za získáním ocenění skrývá. Město Černošín Zlatou stuhu získalo v roce 2004.

V letošním, dvaadvacátém ročníku se soutěže zúčastnilo třicet obcí z Plzeňského kraje. Hodnotitelská komise je desetičlenná a podle vlastních slov je každoročně složitější vybrat nejlepší vesnici roku, nicméně na ocenění pro Konstantinovy Lázně se všichni jednoznačně shodli.

Součástí slavnostního programu bylo také předání dalších ocenění. Bílou stuhu za zapojení dětí a mládeže do života obce získala obec Drozdová ze severního Plzeňska. Modrou stuhu oceňující společenský život v obci získali Příchovice z jižního Plzeňska. Zelenou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu putovala do obce Zvíkovice na Rokycansku.

V letošním roce byla udělena i mimořádná cena pro nejlepší starostky. Oceněných jich bylo hned devět, které na hodnotitelskou komisi udělaly mimořádný dojem.

Jaroslava Hohlová

Autor: Redakce

31.7.2016
SDÍLEJ:
SPOLEČNÉ SETKÁNÍ zástupců měst.
5

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Bor – Nejednoho občana pobouřily fotografie Výrovského potoka, na kterých místo vypadá jako po povodni. V internetové diskuzi padl nejeden názor, že se zde protrhla hrázka a místo je zanedbané. Podle starosty Boru se ale jedná o omyl.

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Tachov, Planá – Mistrovství světa v kickboxu kategorie WKU absolvovali Ladislav a Lukáš Hudlerovi z Plané. V irském Killarney reprezentovali Českou republiku, Ladislav startoval za veterány a Lukáš se objevil poprvé ve své kariéře v kategorii starších žáků.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení