Lázněmi ji provedl ředitel Petr Kroupa. „Chceme představit naše lázně na dalších trzích. Letos k nám poprvé začali jezdit klienti z Ruska a Ukrajiny, dosud to byli klienti jen z České republiky a Německa," řekl Deníku.

V posledních letech se podle Kroupy počet klientů stabilizoval okolo pěti tisíc ročně. Podíl lázeňských hostů ze zahraničí se procentuálně vyčíslit nedá, protože stále převládají ubytovaní z tuzemska a Německa, hosté z dalších zemí začínají Konstantinovy Lázně teprve objevovat.

Návštěva z gruzínského velvyslanectví a jednání, která budou následovat, by měla nalákat klientelu z dalších zemí a tím oživit a zvýšit počet lidí, kteří se do lázní přijíždějí rehabilitovat po operacích srdce.

Na gruzínskou velvyslankyni Konstantinovy Lázně silně zapůsobily hned po první patnáctiminutové procházce. „Je to velmi krásné místo. Je tiché, klidné a působí velice přátelsky," řekla velvyslankyně Deníku. „Pozoruhodná je tu příroda, která má jiný charakter než v jiných lázeňských místech v Evropě," dodala.

Konstantinovy a Františkovy Lázně, které v pátek Nakašidze navštívila, jsou pro turisty a lázeňské klienty z Gruzie neznámými destinacemi. „Myšlenka představit tyto dvoje lázně gruzínským klientům je dobrá. Jak jsem se sama mohla přesvědčit, obě místa splňují prakticky totéž, co Karlovy Vary," doplnila velvyslankyně.

Ta sdělí své nové poznatky a zkušenosti svým kolegům a velvyslancům. „Samozřejmě také předáme informace o obou lázeňských místech gruzínským podnikatelům v oboru lázeňství a cestovního ruchu," doplnila Nakašidze.

Návštěvu gruzínské velvyslankyně v lázeňských místech západních Čech zprostředkoval senátor Miroslav Nenutil. „Objeli jsme společně několik míst. V Karlových Varech jsme jednali o přímém leteckém spojení mezi Tbilisi a Karlovýma Vary. Dále jsme paní velvyslankyni představili Františkovi Lázně a na závěr cesty Konstantinovy Lázně," informoval Deník senátor.

Po seznámení se s lázeňskými místy budou následovat další jednání, teď už mezi českými podnikateli v lázeňství a jejich gruzínskými protějšky. „Už jsme se předběžně domlouvali na zprostředkování návštěvy českých podnikatelů v Gruzii a gruzínských podnikatelů v Konstantinových Lázních a ve Františkových Lázních," upřesnil Nenutil.