V sousedství dětského bazénu, oddělené posuvnými neprůhlednými dveřmi, jsou nyní k dispozici dvě nové vířivé vany, jejichž příslušenstvím jsou hydromasážní trysky a bublinky. Každá z těchto vířivek má kapacitu deset osob.

Více Deníku řekl vedoucí bazénu Kamil Báča. „Vířivky budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 14. října. V provozu to bude vypadat tak, že vždycky jedna poběží a druhá bude stát. To kvůli tomu, aby se stačila pročistit, vydesinfikovat voda, aby voda cirkulovala, aby se stačila přefiltrovat," vysvětlil.

Může se ale někdy také stát, že budou v provozu obě vířivky. To v případě, že by si jednu z nich někdo pronajal. „Energeticky by bylo ovšem hodně náročné, kdyby běžely obě v normálním provozu, proto poběží obě najdou v případě, že si jednu z nich nějaká skupina lidí pronajme, což bude samozřejmě možné," doplnil Deníku Báča.

Technologie vířivých van už je nachystaná. „Poslední, na čem zprovoznění pro veřejnost vázlo, byly schůdky. Původně tam byl vyprojektován jen takový žebřík, což by pro seniory bylo náročné, se do vířivek vůbec dostat. Takže se projekt schůdků změnil a dnes (v úterý – pozn. red.) se instalují pohodlnější schůdky," uvedl vedoucí plaveckého bazénu.

V souvislosti se zprovozněním vířivek se také změní ceník vstupného do bazénu, které se mírně zvýší. U dospělých ze 40 korun na hodinu na 50. Permanentky se zdraží také, ze tří set korun na deset vstupů o sto korun.

„Permanentky, které mají lidé již zakoupené a zatím ne úplně vyčerpané, je třeba dovybrat do konce letošního roku, pak jim skončí platnost. A od nového roku budou v platnosti jen ty za 400 korun," vysvětlil Báča.

Úpravy bazénu ale zdaleka hotové nejsou. „V příštím roce určitě budeme ještě renovovat šatny, dávat lepší, bezpečnější a modernější skříňky. S největší pravděpodobností se bude upravovat zvláštní vstup k vířivkám, aby v případě pronájmu nemusely skupiny chodit přes bazén, ale mohly využít samostatný vstup se šatnou a sprchou. Bude se dokončovat rekonstrukce kovové konstrukce, která je zvenku na jižní straně. Budu ještě navrhovat, že bychom potřebovali poopravit bazénovou vanu. Nebude to generální rekonstrukce, ale břehy jsou hodně opotřebované, některé rohy popraskané. V současnosti ale opravdu nevím, jestli bude oprava z finančních důvodů možná příští nebo přespříští rok," doplnil vedoucí tachovského bazénu.