Pondělní večer tak zdejšímu publiku zpestřily jejich písně i vypravování o soukromém i profesním životě. Všechny tři dámy poskytly pro čtenáře Tachovského deníku krátký rozhovor.

Účinkujete v pořadu s názvem Setkání s legendami. Navštívila jste s ním i jiná města?

P.F. Jsem tak trochu zaskočená. Pod slovem legenda si představuji něco kamenného tesaného. Ale tak to není, vždyť se na mne podívejte. Takže dnes mám premiéru jako legenda, jen nevím, zda je to dobře nebo špatně.

Y.P. Já už jsem si svoji premiéru odbyla. A jestli se cítím jako legenda? Vždyť ono to zase není urážlivé, tak co.

V pořadu poodhalujete také své soukromí. Jak se tedy nyní máte, co děláte?

P.F.Tak právě teď mám starosti. Jedna z mých vnuček je nemocná a já si klidně odjedu do Tachova. Tím teď žiji ze všeho nejvíc. A samozřejmě, že i prací. Tato profese je pro nás jako droga, takové koření života. Jsem ráda, že pořád pracuji, že ta práce tady je, protože mne to nesmírně baví. Považuji to za veliké štěstí.

Y.P. Právě teď mám za sebou šňůru osmatřiceti koncertů a panem Hybšem. Bylo to takové vánoční turné. Musím říci, že dodnes se z toho vzpamatovávám, protože to bylo docela namáhavé.

close zoom_in

Kde, v jakých hrách vás nyní může obecenstvo vidět? Jaký bude pro vás letošní rok?

P.F. My jsme právě nyní skončili jednu éru divadelního představení a hledáme další hru, se kterou bychom rádi zavítali za diváky, možná i do Tachova.

Y.P. Tak to se musíte zeptat toho nahoře. Vystupuji v představení Hallo Dolly, kde hraji jednu nádhernou roli věčně opilé prostitutky. Měli jsme několik měsíců pauzu a už těším, až zase začneme.

Jaké je vaše největší přání do budoucna?

Y.P. S pokročilým věkem si člověk přeje hlavně to zdraví. Domnívám se, že je to nedůležitější. protože jakmile má člověk zdraví, pak už má skoro všechno.

Jak se zrodilo Setkání s legendami?

S.B. Tento pořad vznikl v divadle J.K.Tyla v Kutné Hoře. Byla jsem požádána, abych vymyslela pořad se slavnými osobnostmi, který by zaujal publikum. A protože většina návštěvníků je středního věku, napadlo mne zavzpomínat si na písničky a zpěváky, kteří nestárnou a mají stále co říci. Pořad měl veliký úspěch, proto jsme se rozhodli v něm pokračovat.

Poodhalte nám i vy, co v současnosti děláte, jak se máte.

S.B. Zní to neuvěřitelně ale už dvacátým rokem moderuji pořad v televizi nazvaný Kalendárium. Dále namlouvám různé komentáře, zúčastňuji se dalších pořadů, uvádím plesy, společenské akce.