A že byl Legiomarš opravdu pro všechny, dokládá účast návštěvníků v rozmezí jednoho až sedmdesáti let. Akci zahájil krátkým připomenutím sto let starých událostí a jejich významu pro dnešní dobu podplukovník ve výslužbě Jindřich Sitta. „Hold našim předkům, kteří před sto lety vybojovali svobodný československý stát, přišlo celkem vzdát šedesát devět účastníků,“ uvedl za organizátory.

Organizátoři na sobotu připravili dvě trasy a to 6,5 km, kterou šlo padesát účastníků, a 18,5 km s účastí devatenácti lidí. Nejmladším účastníkem na kratší trase a rovněž celé akce byla teprve roční Karolína Sochorová. „Naopak nejstaršími účastníky na trase byli sedmdesátiletí Marie Fajtová a Karel Vacek. Nejmladším účastníkem na trase delší byl sedmiletý Maikel Řezáč a nejstarším sedmdesátiletý Oldřich Fajt,“ přiblížil Sitta s tím, že i když na delší trati občas někdo ztratil směr, tak se všichni účastníci pochodu ve zdraví vrátili zpět a nikdo pochod nevzdal.

Na cestě si prostřednictvím výstavy „Vznik ČR “, kterou zapůjčila Československá obec legionářská, doplnili znalosti o událostech, které předcházely vzniku republiky. Po návratu je pak očekávalo malé občerstvení a předání pamětních listů z nultého ročníku Legiomarše.

Členové Sportovně střeleckého klubu ze Stříbra doplnili pochod ukázkou střelby z airsoftových zbraní a na improvizované střelnici pak provedli se zájemci základní výcvik ve střelbě. Členové Military car clubu Plzeň pak oživili pochod ukázkou svých historických vozidel a po skončení akce povozili zájemce. „Akce se účastníkům líbila a řada z nich projevila přání zúčastnit se 1. ročníku, který bude pořádán v roce 2019,“ dodal organizátor.

Organizátorem akce byl Spolek válečných veteránů 6. Polní nemocnice z.s. Dále jako spoluorganizátoři se podíleli lidé z Military car club Plzeň, Sportovně střelecký klub Stříbro a Soukromá terénní záchranná služba Milovy.