Tentokrát ale pouze formou ukázky práce, která potkává lékaře v nejrůznějších částech světa. „Ve dvou stanech, které používají lékaři přímo na misích, mohou tachovští vidět ukázky práce toho, co nejčastěji děláme. Máme zde expozici, která se týká podvýživy, Eboly, dále ukazujeme naši pomoct v ozbrojených konfliktech a při přírodních katastrofách. V neposlední řadě je zde také ukázána Psychosociální péče, která je nedílnou součástí všeho co děláme,“ popsal koordinátor výstavy Šimon Presser.

Návštěvníci na tachovském náměstí mohou dozvědět nejdůležitější věci týkající se zmiňovaných problémů. K vidění je také vybavení, které Lékaři bez hranic na svých misích používají. „Projekty, které tady máme na ukázce, se dají stáhnout ke konkretním zemím. Například expozice z Eboly se týká oblastí západní Afriky, především Sierra Leone. Expozice s podvýživou se zase zaměřuje na oblasti rovníkové Afriky, kde je podvýživa bohužel velkým problémem. Co se živelných katastrof týče, bavíme se zde většinou o Haiti, kde bylo silné zemětřesení a o válečném konfliktu například v Iráku,“ dále sdělil Presser.
Mimo samotné expozice si mohou příchozí vyzkoušet terapeutickou pastu k léčbě dětské podvýživy, masáž srdce, nebo díky brýlím na virtuální realitu nahlédnout například do uprchlického tábora Domíz v Iráku.

Poutavá výstava ukazující práci Lékařů bez hranic je na tachovském náměstí k vidění od včerejšího rána a bude nadále pokračovat až do čtvrtka od devíti do šesti hodin večer. Vstup je stejně jako pomoc této organizace v nejrůznějších situacích zadarmo.