„Diváci uvidí předváděcí lety malých akrobatických modelů řízených rádiem a různé létající stroje," dal redakci vědět letecký modelář Vlastimil Sloup.

Modeláři lákají na zajímavost. Tou budou každou hodinu pravé letecké bitvy. „Na závěr se bude bojovat, dokud budou stroje létat," poukázal modelář Sloup. Akce začíná ve 14 hodin a letadélka i různé stroje letečtí modeláři předvedou do 17 hodin.

Polétání se v Tachově koná pravidelně koncem roku už několik let. Letos přišli organizátoři s novinkou. Pro letecké závodníky připravili slalom mezi kužely.

Letecko-modelářský klub existoval v Tachově od roku 1953. Dlouhá léta ho vedl také Stanislav Sloup. Nyní organizovaní letečtí modeláři spadají pod klub Drápalík, který sídlí ve Stráži.

Do Tachova na Polétání jezdí i přespolní z Karlovarského a Plzeňského kraje. Loni se sešlo na tři desítky modelů. „Hlavně jde o vytvoření pohody a v klidu si zalétat v hale. Modely jsou pro takové lety uzpůsobeny, například mají nižší hmotnost a létají pomalu," řekl za pořadatele Vlastimil Sloup. Bitevní stroje poslané do leteckého souboje navíc mají omezenu hmotnost na maximálně 250g.