„Pozvali jsme si posily, kamarády z obdobných klubů z Mariánských Lázní, Stráže a Plzně. Celkem se nás tu sešlo dvaadvacet aktivních modelářů,“ uvedl hlavní organizátor Vánočního létání Vlastimil Sloup. Zajímavý koníček zřejmě dokáže nadchnou muže každého věku, protože mezi modeláři byli zástupci všech věkových kategorií.

Účastníci přivezli do sportovní haly řadu zajímavostí. „Jsou to především radiově ovládané modely autíček a letadel. Ty jsou uzpůsobeny k létání v hale. Jsou menší a vyrobeny z polystyrenu, tak aby po případné srážce byla možnost rychlé opravy,“ řekl pořadatel a pokračoval: „Kromě toho měl každý z modelářů přivést nějaký nevšední létající stroj a také bitevní letadlo. Chceme totiž divákům předvést atraktivní souboj ve vzduchu.“

Tachovské pořadatele potěšil zájem malých i velkých diváků. Na tuto akci jich prý chodí rok od roku více. Nadšeni byli zejména kluci a jejich tatínkové. Ale přišly se podívat i holčičky. Nad každou povedenou „vývrtkou“ letadla neskrývali obdiv, a když měli možnost vidět bitvu letadel ve vzduchu, ozývaly se v hale hlasité projevy nadšení. „Je to paráda,“ potvrdil tatínek, který vzal na akci malého syna.

Vánoční létání není zdaleka jedinou akcí, kterou tachovský letecko – modelářský klub pořádá. „Je ale jako jediná v hale, v ostatních případech létáme venku,“ řekl Vlastimil Sloup.

Vyjmenoval další tradiční akce tachovskách modelářů. „Začínáme na jaře v březnu, v dubnu, kdy otevíráme nebe. Na podzim ho zase zavíráme. V průběhu léta pak pořádáme pro veřejnost dvakrát letecký den. Koná se vždy na letišti, které je mezi Tachovem a rybníkem Březák,“ pozval na další akce pořadatel.